Banner
Plenković: Za promjenu izbornoga sustava u BiH potreban je konsenzus
MORH raspisao natječaj za prijam 50 kandidata za časnike i časnice HV-a
Reiner: Sada nije najbolje vrijeme za razgovor o izbornom zakonu u BiH
Vlada: Predloženo imenovanje Vice Oršulića za predsjednika Uprave HEP-a
Vlada dala suglasnost na sklapanje ugovora za baterijske elektromotorne vlakove
HZMO: Isplata mirovina za svibanj započet će u ponedjeljak
Institut za vode uvodi satelite u praćenje rijeka, jezera i mora

  Županija

Županija prodaje udjele u «Brani»

        26.02.2006.
Županija prodaje udjele u «Brani»

VIROVITICA, 26. veljače – Virovitičko-podravska županija donijela je odluku o prodaji vlasničkog udjela u trgovačkom društvu «Brana» d.o.o. U tom društvu za projektiranje izgradnju i održavanje objekata i građevinarstvo Županija ima 15.596 udjela, odnosno 1,5 milijuna kuna što čini 20 posto temeljnog kapitala.

Udjeli će biti prodani javnim prikupljanjem ponuda, a pravo prvokupa imaju udjeličari «Brane».

Inicijativu za prodaju udjela dao je direktor «Brane» Zvonko Šantić obrazloživši da je riječ o intenciji Vlade RH i Europske unije jer u zemljama modernog kapitalizma država nema udjele u vlasništvu trgovačkih društava. «Većina županija je svoje udjele u takvim društvima već prodala. Prihodi od prodaje usmjeravaju se za druge projekte, a trgovačkim društvima ostvaruje se mogućnost daljnje privatne inicijative», kaže Šantić.

«Brana» je odlukom Skupštine Virovitičko-podravske županije privatizirana 3. prosinca 1998. godine s temeljnim kapitalom od približno 7,8 milijuna kuna. Osim Županije udio u temeljnom kapitalu trenutno mali udjeličari (65 posto) i «Hrvatske vode» (15 posto).




Još iz kategorije Županija