KOLAR inflacija je odgovornost Vlade, ne može se prebaciti na trgovce
Sindikati upozorili na probleme u obrazovanju povodom Međunarodnog dana obrazovanja
HAKOM-ova brošura Ključevi sigurnog interneta za 50.000 učenika
Nova TV priprema ponudu za dodjelu nove koncesije
Sabor u petak glasa o vraćanju Josipa Dabre u saborske klupe
Uručeni Sporazumi o preventivnim pregledima za hrvatske branitelje za 2025.
SLJEPĆEVIĆ Naš film govori i o situaciji u kojoj smo danas

  Aktualnosti

Znanjem i prijateljstvom za bolje sutra

        18.12.2013.
Znanjem i prijateljstvom za bolje sutra

Osnovna škola Eugena Kumičića iz Slatine  16. prosinca krenula je s realizacijom novog projekta financiranog iz Pretpristupnog fonda Europske unije IPA Prekogranični program Mađarska-Hrvatska.

Projekt nosi naziv „Znanjem i prijateljstvom za bolje sutra" (akronim je KFT- što znači K=knowledge; F=friendship; T=tomorrow).

Već provjereno partnerstvo obnovit će dvije osnovne škole, a ulogu nositelja projekta realizirat će OŠ Eugena Kumičića iz Slatine iz Virovitičko-podravske županije (LB) te će ulogu projektnoga partnera realizirati Osnovna škola Sebastijan Tinodi Lantoš iz Sigetvara, Baranjska županija (PP1).

Vrijednost projekta je 230.272,10 eura. Europska unija sufinancirat će 85% sredstava (152.463,73 eura) od 179.369,10  ukupne svote predviđene za OŠ Eugena Kumičića, a osnivač Škole, Virovitičko-podravska županija, koja je ujedno i pridruženi partner u projektu, sufinancirat će 26.905,37 eura (15%).

Ukupan budžet mađarskoga projektnoga partnera iznosi 50.903,00 eura, od toga Republika Mađarska financira 10%, tj. 5.086,80 eura, a osnivač Škole 2.548,65 eura (5%).

Projektni ciklus realizirat će se u trajanju od dvanaest mjeseci, što znači od

16. prosinca 2013. do 15. prosinca 2014. godine.

Cilj projekta je razvoj i usklađivanje dvaju kurikula škola. Prvi kurikul odnosit će se na područje eko-programa u kojemu OŠ E. Kumičića ima mnogo iskustva budući da godinama nosi titulu Međunarodne eko-škole te provodi  GLOBE program, a drugi kurikul odnosi se na  inkluziju djece s poteškoćama u razvoju u redovne razredne odjele, kao i razmjenu iskustava učitelja na tome području pri čemu će glavnu riječ voditi mađarski projektni partner budući da se kod njih već realizira takav oblik nastavnoga procesa. Posebna pozornost posvetit će se darovitim učenicima koji će ovim projektom dobiti adekvatan prostor i opremu za rad.

Očekivani rezultati projekta: izgrađena i namještajem opremljena multifunkcionalna učionica (100 m2) za rad s učenicima s poteškoćama u razvoju i darovitim učenicima (LB), izgrađeno vanjsko igralište za djecu s poteškoćama u razvoju (LB), nabavljena didaktička oprema za rad s djecom s teškoćama u razvoju kao i za  darovite učenike (LB, PP1)

nabavljena vanjska prenosiva tribina (PP1), nabavljena jedna interaktivna ploča (PP1), održano osam radionica na području eko-programa i inkluzije djece s teškoćama u razvoju i darovite djece  (4 radionice LB, 4 radionice PP1).

Početna konferencija projekta održat će se 14. siječnja 2014. u  Sigetvaru u Mađarskoj. 

 

 

Komentari




Još iz kategorije Aktualnosti