Opremanje sajma Virexpo je u završnoj je fazi. Postavlja se pozornica, dovršavaju se izložbeni štandovi, uređuje se okoliš, priprema Gospodarski forum... Sve to je dobar pokazatelj kako će i ove godine sajam biti najbolji sajam ovog tipa u Hrvatskoj, ali i regiji.
Sajam će i ove godine okupiti više od 700 izlagača iz ukupno 27 zemalja svijeta. U sklopu sajma bit će održan i niz zanimljivih stručnih predavanja tematski vezanih uz perspektive hrvatskog gospodarstva i poljoprivrede te iskustva u korištenju fondova EU. Organizatori su pripremili i bogat kulturno-umjetnički program.
Pokrovitelj sajma Viroexpo 2016. je predsjednica Republike Hrvatske Kolinda Grabar-Kitarović, a Zemlja partner je Republika Kosovo.