Banner
Državni inspektorat opozvao Barebells pločicu - soft protein bar Coco Choco
Sabor u srijedu o SLAPP tužbama
Benčić: Rekla sam stoko i odnosilo se na HDZ
Izmjene Zakona o visokom obrazovanju, profesori rade do 67. godine
Sindikati traže zaštitu plaća od inflacije, Ćorić pregovore najavio za jesen
Državni tajnik Rukavina: Hrvatska ima 3,6 milijuna birača
HŽ Infrastruktura: Nesreće na željezničkim prijelazima prepolovljene

  Ekologija

Završila najznačajnija faza sanacije odlagališta otpada

        01.09.2007.
Završila najznačajnija faza sanacije odlagališta otpada
VIROVITICA – Danas je u Virovitici završila druga, najznačajnija faza sanacije gradskog odlagališta otpada, jednog najvrjednijih infrastrukturnih projekata na području Virovitičko-podravske županije, u što Grad Virovitica i Hrvatski fond za zaštitu okoliša ulažu 26 milijuna kuna.

«Upravo je završena tehnički najsloženija faza radova, stručnjaci splitske tvrtke «GT trade» postavili su geosintetski izolacijski sloj na tijelo odlagališta za što su korišteni najkvalitetniji geosintetici proizvedeni u Njemačkoj. Više se ne može dogoditi nikakav ekološki incident, odlagalište je sada potpuno sigurno za zdravlje ljudi», rekao je na prigodnoj svečanosti Vladimir Šušak, predstavnik izvođača radova, virovitičke tvrtke «Flora».

Sanirano virovitičko odlagalište otpada danas su obišli virovitički gradonačelnik Zvonko Kožnjak, saborski zastupnik Josip Đakić i ministar unutarnjih poslova Ivica Kirin. «Sanacija odlagališta otpada počela je u svibnju 2006. godine, a Virovitica je među prvim gradovima koja taj posao privodi kraju », rekao je gradonačelnik Kožnjak i najavio početak realizacije projekta gradnje Centra za gospodarenje otpadom na kojoj zajednički rade Grad Virovitica i Virovitičko-podravska županije.

Josip Đakić se prisjetio kako je virovitičko odlagalište izgledalo do nedavno: «Kada smo dovezli prvi stroj za sanaciju trebali smo imati čizme. Danas više nema ni onog užasnog smrada koji se širio čitavom okolicom. Današnji slika pokazuje da je briga za okoliš naša najvažnija preokupacija. Odlaganje otpada od danas trebala bi biti prošlost jer već imamo jedno potpuno sanirano odlagalište – u Čađavici, trenutno se radi u Gradini, Sopju i Lukaču», rekao je Đakić dodavši kako bi ipak svi zajedno trebali uložiti maksimum energije kako bi sanirali sva divlja odlagališta na području županije.

Ministar Ivica Kirin: «Ovo je prst sudbine. Ovdje sam dolazio kao klinac prije dvadesetak godina i sjećam se na što je ovo ličilo. Sudbina je htjela da radim kao stručni suradnik za zaštitu okoliša županiji i sjećam se svih problema vezanih uz zbrinjavanje otpada koje sam iznosio. Danas kao ministar imam čast da budem na rezultatima tih ideja koje smo počeli ostvarivati još prije nego što zakoni usvojeni. Sve je, naime, počelo funkcionirati, tek kada je počeo funkcionirati Fond za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost i kada su jedinicama lokalne uprave pomogli da realiziraju projekte».


Komentari

3.9.2007. 14:56
3.9.2007. 7:31
J.
3.9.2007. 7:00
G. Armani
2.9.2007. 22:00
i ja i ja
2.9.2007. 21:17
G. Armani
2.9.2007. 20:28
2.9.2007. 19:30
Robać & Danći
2.9.2007. 17:33
radnik
2.9.2007. 17:17
miniSTAR
2.9.2007. 16:32
Jure
2.9.2007. 16:09
2.9.2007. 9:46


Još iz kategorije Ekologija