Banner
Liječničke udruge najavile štrajk - očekuju sastanak s premijerom
Erlić: Zbog učinaka kohezijske politike naš BDP veći za pet posto
Ministar Erlić: Iz EU fondova osigurano nikad većih 680 milijuna eura za 22 grada
Za HND-ove nagrade stiglo 97 kandidatura
Sabor ovaj tjedan o zakonu o osobnoj asistenciji, idući tjedan stanka za Uskrs
Zagreb: Kamen spoticanja u spomen na Borisa Hanžekovića
Klub Mosta predlaže univerzalni dječji doplatak

  Poljoprivreda

Za skladišne kapacitete za žitarice i uljarice 250 milijuna kuna

  mps           10.03.2022.         2611 pogleda
Za skladišne kapacitete za žitarice i uljarice 250 milijuna kuna

U utorak, 8. ožujka 2022. godine, objavljen je Natječaj iz Programa ruralnog razvoja kojim je poljoprivrednicima stavljeno na raspolaganje 250 milijuna kuna za investicije u skladišne kapacitete za žitarice i uljarice, sve u cilju podizanja konkurentnosti hrvatskog ratarstva i stočarstva, ali i  osiguravanja stabilnosti tržišta te smanjenja gubitaka proizvođača zbog nižih cijena.

Riječ je o mjeri 4.1.1 „Restrukturiranje, modernizacija i povećanje konkurentnosti poljoprivrednih gospodarstava“ kroz koju je 150 milijuna kuna osigurano za male i srednje te 100 milijuna kuna za velike korisnike. Poljoprivrednici će imati priliku ulagati u izgradnju skladišta za žitarice i uljarice, opremanje novih, ali i postojećih skladišta, izgradnju i opremanje sušare te kupnju pokretne sušare, pri čemu najniži iznos javne potpore po projektu iznosi 5 tisuća eura, a najveći iznos milijun eura.

Prihvatljivi korisnici su fizičke i pravne osobe upisane u Upisnik poljoprivrednika te proizvođačke organizacije priznate u sektoru žitarica ili stočarstva, odnosno govedine i teletine, mlijeka i mliječnih proizvoda, ovčetine i kozletine, svinjetine, mesa peradi.

Rok za podnošenje zahtjeva za potporu i dostavu Potvrde o podnošenju zahtjeva za potporu je od 27. travnja 2022. godine do 30. lipnja 2022. godine, a detaljiNatječaja i pripadajuća dokumentacija se nalaze na poveznici.

Komentari

Za korisnike Facebooka



Za korisnike foruma

    Registriraj se

Ako prilikom prijavljivanja dolazi do greške, kliknite OVDJE.



Još iz kategorije Poljoprivreda