Banner
Državni inspektorat opozvao Barebells pločicu - soft protein bar Coco Choco
Sabor u srijedu o SLAPP tužbama
Benčić: Rekla sam stoko i odnosilo se na HDZ
Izmjene Zakona o visokom obrazovanju, profesori rade do 67. godine
Sindikati traže zaštitu plaća od inflacije, Ćorić pregovore najavio za jesen
Državni tajnik Rukavina: Hrvatska ima 3,6 milijuna birača
HŽ Infrastruktura: Nesreće na željezničkim prijelazima prepolovljene

  Slatina

Vrtić i starci ostali bez slatkih plodova

  Dragutin Šantoši/Večernji list           29.09.2008.
Vrtić i starci ostali bez slatkih plodova

SLATINA - Male krađe jesenskih plodova u vinogradima i voćnjacima u Slavoniji nisu nikakva novost. Prolaznici ponekad oberu koji čokot vinove loze ili stablo kakve voćke, ali rijetki su voćari koji su prošli kao Dragan Tomljenović iz Slatine, kojemu su nepoznati lopovi obrali doslovno cijeli voćnjak i odnijeli mu stotinjak gajbi jabuka vrijednih više od 7000 kuna.  

Nakon završetka Domovinskog rata ovaj hrvatski branitelj kupio je u predjelu Lještakov jarak zapušteno zemljište i u njemu zasadio dvjestotinjak stabala jabuka, pedesetak stabala kestena i tristotinjak sadnica borova.

-  Voćnjak sam podigao bez ijedne kune državnog poticaja. Zasadio sam ga kako bi svojim prijateljima mogao poklanjati jabuke, a posljednjih godina redovno jabuke poklanjam i slatinskom dječjem vrtiću, štićenicima staračkog doma i drugima. Rad u voćnjaku poslužio mi je kao dobra poslijeratna terapija.

Iako je tuča ove godine pogodila i moj voćnjak očekivao sam dobar urod od oko stotinu gajbi jabuka. Prije desetak dana posljednji put sam bio u voćnjaku. Na stablima je jabuka bilo kao čička, a kada sam sljedeći dan došao, sve je bilo obrano, kaže Dragan Tomljenović pokazujući stabla bez plodova. Na mjesto nesvakidašnjeg lopovluka stigla je i policija koja je obavila očevid.


Komentari

b.b.b
30.9.2008. 16:23
Pero
30.9.2008. 13:50
toma67
30.9.2008. 13:37


Još iz kategorije Slatina