U Virovitici je danas počelo zalijevanje vodom (iz topa s vatrogasnog vozila) gnijezda na stablima u Gradskom parku zaštićenom objektu prirode sa stoljetnim stablima. Iako godinama nije održavan park je ipak vrijedan prirodni objekt u gradu i izvor bioraznolikosti vrsta ne samo biljaka nego i ptica. Ovakvim postupkom uznemiravanja ugrožene su sve ptice, a posebno sove i vjetruše koje nalazimo u parku.
Uskoro više