Prof. dr. sc. Vladimir Šišljagić jednoglasno je izabran za nositelja svih izbornih lista HDSSB-a na sjednici Glavnog odbora Hrvatskog Demokratskog Saveza Slavonije i Baranje održanoj u nedjelju 13. studenoga 2011. godine. Predsjedništvo HDSSB-a zasjedalo je u petak (11. studenog 2011. godine) i donijelo odluku o sazivanju Glavni odbora za nedjelju (13. studenog 2011. godine). Na samom početku sjednice predsjednik Glavnog odbora dr. Dinko Burić pročitao je pismo koje je 11. studenog 2011. godine poslao utemeljitelj stranke i predsjednik Zajednice udruga HDSSB-a general Branimir Glavaš:
„Odluka Glavnog odbora stranke kojom ste me odredili za nositelja svih izbornih lista HDSSB-a na predstojećim parlamentarnim izborima za mene je iznimna moralna, politička i prijateljska potpora i posebno priznanje" stoji, među ostalim, u pismu.
No, Glavaš je, kako navodi u pismu, svjestan opasnosti i skrivenih namjera DIP-a, uputio i sljedeću poruku:
„Iznimno počašćen vašom odlukom kojom ste me odredili za nositelja izbornih lista HDSSB-a na predstojećim parlamentarnim izborima i zahvaljujući vam se na toj odluci, istu u ovom trenutku, u interesu cijele stranke, ne mogu prihvatiti. Predlažem Glavnom odboru da, sukladno Statutu Stranke, za nositelja izbornih lista HDSSB-a na ovim parlamentarnim izborima odredi predsjednika HDSSB-a prof.dr.sc. Vladimira Šišljagića. Važniji od svakog pojedinca je HDSSB! Ovaj koji smo zajedno stvorili... I na samom kraju, svim onima koji su opsjednuti HDSSB-om, ali i bolesno opsjednuti sa mnom kako bi me spriječili u sudjelovanju na ovim parlamentarnim izborima poručujem: Vidimo se na izborima 2015. Godine!
Predsjednik stranke prof.dr.sc. Vladimir Šišljagić obratio se Glavnom odboru:
„Progon HDSSB-a započeo je još 2005. godine kada je tadašnji premijer i predsjednik HDZ-a dr. Ivo Sanader izrijekom ustvrdio da Glavaš više ne postoji, taj se progon nije zaustavio do današnjeg dana. Odluka Glavnog odbora od 23. listopada 2011. godine da će Branimir Glavaš biti nositelj izbornih lista HDSSB-a izazvala je brojne javne reakcije, pa tako i onu predsjednice Vlade RH gopođe Kosor koja je rekla kako je to protuzakonito i da takve stranke trebaju prestati postojati čime je izvršila izravan utjecaj na Državno izborno povjerenstvo te dala naputak kakvu bi odluku DIP trebao donijeti. Obzirom da nisu postojale zakonske prepreke kojima bi DIP zabranio isticanje Branimira Glavaša kao nositelja izbornih lista, Državno izborno povjerenstvo na prvi upit HDSSB-a odbilo je dati jasan i konkretan odgovor. Od počeka svjesni političkog pritiska na sve institucije uključene u izborni proces, a kako bi se na sve moguće načine otežalo i onemogućilo političko djelovanje HDSSB-a, sazvali smo sjednicu Glavnog odbora. I bez stajališta Ustavnog suda izrečenog u njihovom jučerašnjem dopisu postalo je potpuno jasno da aktualna vlast svojim političkim pritiskom ide u smjeru eliminacije HDSSB-ovih lista, a potom i zabrane političkog djelovanja HDSSB-a."
Na ovom primjeru javnost se mogla uvjeriti u dvostruka mjerila ne samo Državnog izbornog povjerenstva, nego i Ustavnog suda, poručio je Šišljagić, te dodao:
„Nevjerojatno je kako se Ustavni sud brzo oglasio i time kazao što misli o radu predsjednika Vrhovnog suda Branka Hrvatina koji se ujedno nalazi i na čelu Državnog izbornog povjerenstva. Ustavni sud ocjenio je ovaj predmet od osobitog nacionalnog značaja, ali je porazno da Ustavni sud ne misli da je od presudnog nacionalnog značaja pravomoćna sudska presuda Vrhovnog suda, kojeg se uzgred na čelu nalazi Branko Hrvatin, kojom se presudom Domovinski rat do 8. listopada 1991. godine kvalificira kao građanaski rat, a ZNG i HVO-a paravojnim postrojbama. Po toj sramotnoj presudi, do 8. listopada 1991. godine nije bilo agresije na Hrvatsku jer je jedina regularna postrojbna bila JNA, a Hrvatska država do tog datuma nije postojala?! Očito je da su takve konstatacije za Ustavni sud marginalno pitanje ili se s takvim konstatacijam slažu. Jučerašnji očitovanje Ustavnog suda ocjenjujemo kao preslobodno tumačenje izvan sadržaja zakonskih odrednica čime je Ustavni sud preuzeo ulogu arbitra parlamentarnih izbora. Što bi se dogodilo da je HDSSB, naivno, imajući povjerenja i vjerujući u autoritet DIP-a i predsjednika Vrhovnog suda predao liste», upitao je Šišljagić, te zaključio: "Više je nego očito da bi HDSSB bio eliminiran na izborima za Hrvatski sabor."