KOLAR inflacija je odgovornost Vlade, ne može se prebaciti na trgovce
Sindikati upozorili na probleme u obrazovanju povodom Međunarodnog dana obrazovanja
HAKOM-ova brošura Ključevi sigurnog interneta za 50.000 učenika
Nova TV priprema ponudu za dodjelu nove koncesije
Sabor u petak glasa o vraćanju Josipa Dabre u saborske klupe
Uručeni Sporazumi o preventivnim pregledima za hrvatske branitelje za 2025.
SLJEPĆEVIĆ Naš film govori i o situaciji u kojoj smo danas

  Županija

Više od 200 sudionika na prvoj županijskoj biciklijadi

  vpž           31.08.2015.
Više od 200 sudionika na prvoj županijskoj biciklijadi

U nedjelju, 30. kolovoza, održana je prva županijska biciklijada pod nazivom "Na dva kotača Podravinom i Slavonijom, Virovitičko-podravskom županijom" koja je okupila više od 200 sudionika iz Virovitičko-podravske, Osječko-baranjske, Bjelovarsko-bilogorske i Koprivničko-križevačke županije. Posebnost ove biciklijade je spajanje cijele Virovitičko-podravske županije kroz četiri biciklističke rute. Polasci ruta bili su u Pitomači, Virovitici, Slatini i Orahovici dok je zajednički cilj svih ruta bio na Višnjici.

Najveći broj sudionika bio je na ruti koja je polazila iz Virovitice. Biciklisti koji su kretali iz Pitomače, kod kurije Janković u Kapeli Dvoru pridružili su se virovitičkoj ekipi te su skupa nastavili put Višnjice. Nakon silaska s makadama, po kojemu je voženo od Detkovca, u Kapinicima su se pridružili i biciklisti iz Slatine te su zajedno s biciklistima iz Orahovice oko 13 sati stigli na Višnjicu gdje je bio organiziran biciklistički piknik za sve sudionike. Bicikliste su na Višnjici dočekali župan virovitičko-podravski Tomislav Tolušić te njegova zamjenica Sanja Bošnjak

- Virovitičko-podravska županija danas je dokazala da postaje centar cikloturizma kontinentalnog dijela Hrvatske. Uz pomoć EU sredstava nastavit ćemo s obilježavanjem biciklističkih staza i izgradnjom infrastrukture potrebne za razvoj cikloturizma. Samo u posljednje dvije godine kroz EU projekte uspjeli smo obnoviti kuriju Janković u Kapeli Dvoru i pretvoriti ju u Turističko-edukacijski centar te obilježiti više od 600 kilometara biciklističkih staza - naglasio je župan Tomislav Tolušić.

Organizator biciklijade bila je Virovitičko-podravska županija, uz pomoć dvojice iskusnih virovitičkih biciklista Marija Korena i Tomislava Koleca.

Komentari




Još iz kategorije Županija