BRNO, 5. ožujka – Veleposlanik Republike Hrvatske u Republici Češkoj dr. Viktor Brož i virovitički gradonačelnik Ivici Kirin susreli su se na međunarodnom sajmu prehrane «Salima» koji se od 2. do 5. ožujka održavao u češkom gradu Brno. Njih je na štandu Hrvatske gospodarske komore pozdravio tajnik HGK- Županijske komore Virovitica Milan Vanđura.
Veleposlanik Brož upoznat je s razinom gospodarske suradnje između dvije zemlje i vanjskotrgovinskom razmjenom Virovitičko-podravske županije i Češke.
«Gospodarski odnosi Hrvatske i Češke su tradicionalno dobri, ali zamjetan je izvozno-uvozna bilanca na strani Češke. Zato je nastup hrvatskih izlagača izuzetno značajan ako želimu tu bilancu poboljšati. Mislim da je povezivanje gospodarskih subjekata na nižoj razni dobar put traženja kompatibilnosti proizvoda i usluga. Županije to pomalo uviđaju, već su nam se javili iz Pule i Koprivnice s molbom da im pomognemo u organizaciji cjelokupne prezentacije u Češkoj», izjavio je nakon posjeta hrvatskog štanda dr. Brož.
Štand su posjetili i predstavnici Trgocentar grupe Dragutin Sokačić i Ivica Katalenić i direktor Starog podruma Krešimir Fućkar.
Jedini hrvatski izlagači na sajmu su bili «Eurovoće» iz Orahovice, Jan Spider iz Pitomače, Stari podrum iz Slatine. PIP iz Zagreba te Medena i MD iz Virovitice.
«Salima» je najveći sajam prehrambene industrije u Češkoj na kojem se predstavljaju izlagači iz cijelog svijeta. Više o sajmu možete čitati na adresi www.bvv.cz.