VIROVITICA
– U organizaciji Županijske organizacije HSS-a danas je na Gradskoj tržnici
održana akcija «Vino – božji dar» kojom ta stranka traži podršku građana kako
bi konačno na red saborskih zasjedanja došla rasprava o stanju sigurnosti u
prometu na cestama i prijedlog da se u proceduru stavi zakon kojim se traži
vraćanje mogućnosti da vozači imaju alkohola u krvi do 0,5 promila. Na konferenciji
za novinare pred štandom s promidžbenim materijalima o tome je pod naslovom
«HSS prosvjednim kapama do 0,5 primila» govorio saborski zastupnik i predsjednik
županijske organizacije HSS-a Željko Pecek.
«Uzročnici
prometnih nesreća u Hrvatskoj, pa i ovdje kod nas u županiji su loše ceste.
Naročiti takozvane crne točke, jer analize pokazuju da je broj prometnih nesreća
nakon sanacija «crnih točaka» devedeset posto manji. Uzrok nesreća je i preveliko
učešće mladih vozača, a mi smo ukinuli škole sigurne vožnje za mlade vozače.
Kupujemo skupe presretače kako bi kažnjavali vozača na, uglavnom, sigurnim prometnicama.
Nadamo se da ćemo potporom građana u svim županijama isprovocirati bivšeg vinoljupca,
predsjednika Šeksa, da ovu temu konačno stavi na dnevni red. Iz nepoznatih razloga
sabor ne može dobiti izvješće za 2005. i 2006. godinu, a ja mislim da je to
zbog toga što će u izvješću pisati da vozači koji imaju do 0,05 promila alkohola
u krvi nisu glavni uzrok nesreća», rekao je Pecek iznijevši razočarenje što
je «problem 0,5» postalo izborno pitanje i što će na dnevni red vjerojatno će
doći neposredno pred izbore.