Banner
Državni inspektorat opozvao Barebells pločicu - soft protein bar Coco Choco
Sabor u srijedu o SLAPP tužbama
Benčić: Rekla sam stoko i odnosilo se na HDZ
Izmjene Zakona o visokom obrazovanju, profesori rade do 67. godine
Sindikati traže zaštitu plaća od inflacije, Ćorić pregovore najavio za jesen
Državni tajnik Rukavina: Hrvatska ima 3,6 milijuna birača
HŽ Infrastruktura: Nesreće na željezničkim prijelazima prepolovljene

  Aktualnosti

Uklonili smeće i posadili cvijeće

        23.04.2007.
Uklonili smeće i posadili cvijeće

ORAHOVICA - "Orahovica u cvijeću", prva akcija ovakvog tipa Turističke zajednice grada Orahovice, potpuno je opravdala očekivanja. Sedamdesetak ljudi, članovi gradskoga planinarskog društva, Udruge Jaglac, Parka prirode Papuk te učenici osnovne i srednje škole, odazvalo se pozivu TZ-a te su zajedno očistili petnaest divljih deponija.

- U samo jednom prijepodnevu očistili smo gotovo sve prilaze prema našem gradu. To što smo zatekli na divljim odlagalištima smeća doista zaslužuje svaku pokudu. Od strvina, olupina automobila, gomile plastične ambalaže, bijele tehnike, do običnoga smeća, neodgovorni građani odlagali su gdje god su stigli - rekao je Vlado Grgić, predsjednik TZ-a.

Na mjestu očišćenih divljih smetišta sudionici akcije posadili su cvijeće.

- Ni sam nisam mogao vjerovati da se toliko smeća nalazi gotovo u samom gradu, no danas su prilazi očišćeni. Sadnja cvijeća na mjestima divljih smetišta trebala bi probuditi ekološku svijest Orahovčana - nada se član gradskoga planinarskog društva Zlatko Tomšić.
Već za idući vikend, najavili su u TZ-u, organizirat će uređenje orahovačkih izletišta.


Komentari

Ivana
23.4.2007. 22:19


Još iz kategorije Aktualnosti