Banner
Državni inspektorat opozvao Barebells pločicu - soft protein bar Coco Choco
Sabor u srijedu o SLAPP tužbama
Benčić: Rekla sam stoko i odnosilo se na HDZ
Izmjene Zakona o visokom obrazovanju, profesori rade do 67. godine
Sindikati traže zaštitu plaća od inflacije, Ćorić pregovore najavio za jesen
Državni tajnik Rukavina: Hrvatska ima 3,6 milijuna birača
HŽ Infrastruktura: Nesreće na željezničkim prijelazima prepolovljene

  Virovitica

U Taborištu obilježen blagdan Svetog Leopolda Mandića

  sbg           12.05.2004.
U Taborištu obilježen blagdan Svetog Leopolda Mandića
Snimio: Goran GazdekVIROVITICA, 12. svibnja – Svetom misom na kojoj je požeški biskup msgr. Antun Škvorčević podijelio sakrament Svete Potvrde i svečanom sjednicom Vijeća Mjesnog odbora, u prigradskom naselju Taborište danas je obilježen blagdan Svetog Leopolda Mandića, zaštitnika župe.
Sakrament Svete Potvrde primilo je 77 mladih župljana čime su, rekao je biskup, sada ubrojeni među punopravne kršćane ove župne zajednice.
Nakon svete mise, služene pod velikim šatorom na prostoru iza doma Mjesnog odbora, održana je svečana sjednica na kojoj je bio i saborski zastupnik Josip Đakić, gradonačelnik Ivica Kirin, njegov zamjenik Zvonimir Šimić i član Gradskog poglavarstva Slavko Rajnović.
Predsjednica Vijeća Željka Grahovac-Ribić je, predstavljajući Mjesni odbor, kazala kako su upravo članovi Odbora bili inicijatori nastanka nove župe, uspostavljene prošle godine i zbog toga su odlučili i dan svoga naselja obilježavati upravo 12. svibnja, na blagdan zaštitnika župe, Svetog Leopolda Mandića.
Snimio: Goran Gazdek«O dobroj suradnji sa župom govori i činjenica da smo odlučili zajednički krenuti u izgradnju dva vrlo značajna objekta – zgrade područne osnovne škole i crkve», kazala je predsjednica Vijeća, ističući kako će se tako znatno uštedjeti.
Ona je pohvalila suradnju s gradskom vlašću, te naglasila kako je izmjena odluke o mjesnim odborima, koju je Gradsko vijeće prihvatilo početkom ove godine i njome definiralo način financiranja i ovlasti ovih jedinica mjesne samouprave, omogućila normalan rad i učinila da mjesni odbori ne budu samo mrtvo slovo na papiru.
Kao glavne zadatke naglasila je dovršenje društvenog doma, uvođenje javnog prijevoza do ovog prigradskog naselja i uređenje nogometnog igrališta.
«Ovih dana počelo je i dugoočekivano uređenje Podravske ulice, a u daljoj budućnosti nadamo se i izgradnji biciklističke staze kroz Osječku ulicu», rekla je predsjednica Vijeća Željka Grahovac-Ribić, govoreći o planovima.
Gradonačelnik Ivica Kirin je potvrdio da bi se ideja o biciklističkoj stazi kroz Osječku ulicu mogla vrlo brzo ostvariti jer je, nakon što se ove godine kroz program Betterment uredi Ulica Matije Gupca i Strossmayerova ulica i Ulica Stjepana Radića do benzinske pumpe, slijedeće godine plan daljnje uređenje Ulice Stjepana Radića sve do Suhopolja.
«Nadam se da će se članovi mjesnih odbora još više uključiti u aktivnosti grada i da će građani, koji sada plaćaju tek oko četvrtinu komunalne naknade shvatiti da bez njihovog plaćanja te obveze ne može biti niti komunalnog razvoja grada», upozorio je gradonačelnik Ivica Kirin. Dao je podršku zajedničkom projektu mjesne vlasti i župe te naglasio da će grad pomoći kako bi ovo prigradsko naselje dobilo pravi mali trg.
Čestitke Mjesnom odboru i župi Svetog Leopolda Mandića uputio je i saborski zastupnik Josip Đakić.





Još iz kategorije Virovitica