Banner
Plenković: HDZ je bio i bit će protiv zabrana, zakona koji traži Dabro neće biti
Dodijeljeno 13,4 milijuna eura za zaštitu prirode i mrežu Natura 2000
Medved: Koalicija je stabilna, situacija s Dabrom će se riješiti
Bolesti jetre pogađaju do trećine odraslih u Hrvatskoj
Počinje program Seen, al’ ne viđen posvećen borbi protiv vršnjačkog nasilja
Selak Raspudić: Ograničiti pristup platformama i društvenim mrežama mlađima od 16
Sabor ovaj tjedan raspravlja o priuštivom stanovanju, sutra o nalazu Revizije

  Aktualnosti

U Parku prirode Papuk održan VI. Kamp rendžera

        14.10.2016.
U Parku prirode Papuk održan VI. Kamp rendžera

U Parku prirode Papuk održan je VI. Kamp rendžera na kojem su sudjelovali učenici osnovnih škola iz Velike, Orahovice i Čačinaca.

Učenici su se pobliže upoznali sa osnovnim vrijednostima zaštićenog područja, načinom na koji Park funkcionira i posebno poslovima i zadacima čuvara prirode. Polaznici kampa sudjelovali su i u tri rendžerske ophodnje kroz koje su prošli i obuku orijentacije u prostoru pomoću GPS uređaja, kompasa i karte a posjetili su i neke od najatraktivnijih lokacija u Parku.

Nakon terenskog obilaska učenici su se okušali i u vožnji kanuima po jankovačkim jezerima nakon čega su uz pomoć čuvara prirode pripremili zajednički objed.

Kamp rendžera zamišljen je kao spoj rekreacije, obrazovanja, druženja i zabave mladih te njihovog doživljaja i iskustva boravka u prirodi. Čuvari prirode Parka prirode Papuk ovakvom vrstom edukacije i druženja žele kod mladih polaznika potaknuti svijest o važnosti zaštiti prirode i okoliša.




Još iz kategorije Aktualnosti