ZAGREB
- U Zavičajnom društvu Virovitičana u Zagrebu promovirana je knjiga
Sandre Pocrnić Mlakar «Virovitičanka u Zagrebu». O knjizi su, uz autoricu, govorili predsjednik
društva dr.sc. Vladimir Kolesarić, profesor na Filozofskom fakultetu i pisac
predgovora u knjizi, tajnik Društva Virovitičana i tajnik Hrvatskog sabora kulture
Mirko Kovačević koji je čitao i ulomke iz «Virovitičanke u Zagrebu» te urednik
Goran Gazdek. Profesor Kolesarić je naglasio kako je riječ o štivu koje je daleko vrjednije od novinskih članaka pa ih nije nazivao kolumnama već esejima. «Neobično je važno da su ovi eseji doživjeli tiskano izdanje i da će ostati trajno zabilježeni na papiru, ukoričeni u knjigu jer su elektronički mediji ipak potrošačke naravi», rekao je profesor Kolesarić.
Virovitičani u Zagrebu su izrazili oduševljenje «Virovitičankom u Zagrebu» i zaključili kako je ova knjiga jedan od najznačajnijih kulturnih projekata u Virovitici u proteklih desetak godina. Promociju knjige u Zagrebu realizirali su Društvo Virovitičana, redakcija Virovitica.net, HGK-Županijska komora Virovitica, Podrum Šarić i virovitička tvrtka Infolan.
![]() |
![]() |
![]() |