KOLAR inflacija je odgovornost Vlade, ne može se prebaciti na trgovce
Sindikati upozorili na probleme u obrazovanju povodom Međunarodnog dana obrazovanja
HAKOM-ova brošura Ključevi sigurnog interneta za 50.000 učenika
Nova TV priprema ponudu za dodjelu nove koncesije
Sabor u petak glasa o vraćanju Josipa Dabre u saborske klupe
Uručeni Sporazumi o preventivnim pregledima za hrvatske branitelje za 2025.
SLJEPĆEVIĆ Naš film govori i o situaciji u kojoj smo danas

  Promet

U četvrtak u Virovitici akcija Vlak je uvijek brži

        30.06.2010.
U četvrtak u Virovitici akcija Vlak je uvijek brži

Hrvatske željeznice već jedanaestu godinu za redom organiziraju promotivnoedukativnu akciju Vlak je uvijek brži kojom žele osvijestiti vozače cestovnih vozila na opasnost pri prelasku ceste preko željezničke pruge. Treću u nizu ovogodišnjih akcija bit će organizirana u četvrtak 1. srpnja 2010. od 11 do 12 sati na prijalazu na Vinkovackoj cesti u Virovitici.

Taj prijelaz je bio jedan od najopasnijih prijelaza u Hrvatskoj i na njemu se od 2001. do 2008. dogodilo 10 nezgoda,  troje ljudi je teže ozlijeđeno, a materijalna šteta iznosila je 1,4 milijuna kuna. U kolovozu 2008. prijelaz je tehnički osiguran uređajem sa svjetlosno-zvučnim signalima i polubranicima, no polubranici su od tada bili pet puta polomljeni, što ukazuje na nedostatak kulture vozača cestovnih vozila.

U organizaciji edukativno-promotivne akcije „Vlak je uvijek brži" sudjelovat ce predstavnici Korporativnih komunikacija i Korporativne promocije HŽ-Holdinga te predstavnik HŽ-Infrastrukture, a akciju ce pratiti i predstavnici Postaje prometne policije Virovitica i predstavnici lokalne vlasti. Tijekom akcije sudionicima u prometu bit će podijeljeni propagandni materijali vezani uz akciju Vlak je uvijek brži.

 

Komentari




Još iz kategorije Promet