Benčić: HDZ pogodovao stvaranju porezne oaze u nekretninskom i turističkom sektoru
Petrov: Porez na nekretnine je prelijevanje iz šupljeg u prazno
Novinarka i diplomatkinja Aurora Weiss najavila predsjedničku kandidaturu
Grbin: Porez na nekretnine je potreban, ali ne smije biti novi udar na građane
Istraživanje: Samo 1, 2 posto hrvatskih građana ima potpuno povjerenje u sudstvo
Ministar: Nije potrebno da uz svako dijete u posebnom razredu sjedi i pomoćnik
Kekin: Progovarat ću o ustavnim vrijednostima socijalne države

  Slatina

Traže stalni posao za 228 radnika ili će u ponedjeljak pokrenuti stečaj?

  D. Šantoši/Večernji list/Foto:M. Šantoši/Pixsell           22.09.2011.         3633 pogleda
Traže stalni posao za 228 radnika ili će u ponedjeljak pokrenuti stečaj?

Na skupu zaposlenika najvećeg slatinskog poduzeća 'Gaj FM' i Šime Oreškovića, regionalnog povjerenika Sindikata PPDIV-a danas su sindikalni predstavnici prenijeli ponudu novog vlasnika Gorana Šoića, koji je tvrtku s dugovima većim od 95 milijuna kuna i 228 zaposlenika, nedavno kupio za iznos od 501 kune, o prekidu radnog odnosa najvećem broju zaposlenika koje bi poslodavac, nakon pokretanja proizvodnje i najavljenog ulaganja od oko 120 milijuna kuna, ponovo primio u radni odnos. Radnicima je predloženo da danas uzmu radne knjižice i prijave se na Zavod na zapošljavanje, ali su takvu ponudu ogorčeni radnici, koji više od 5 mjeseci nisu primili plaću, odbili.

Za prezaduženog tvrtke radnici i sindikalni povjerenik Orešković danas su pred medijima prozvali članove Nadzornog odbora: Milana Fehira, Tomislava Vukelića i Tomislava Bobana te članove Uprave Damira Dudovića i Denisa Kokorića. Orešković je potvrdio da uzroke propasti tvrtke, zbog kojih je upitan opstanak više od 200 radnih mjesta, ispituju policijia i USKOK te da je stvaranju teškog stanja svakako kumovala politika HDZ-a na najvišoj razini. 

Nakon višesatne rasprave radnici i Sindikat PPDIV-a zatražili su od Uprave 'Gaj FM-a' da sa svim zaposlenicima potpiše Aneks ugovora o radu kojime bi potvrdili stalni radni odnos, a ako to ne prihvati, zaključili su da će u ponedjeljak pokrenuti stečaj najvećeg slatinskog drvoprerađivačkog poduzeća koje je vjerovnicinma dužno više od 95 milijuna kuna. Najveći pojedinačni vjerovnik je država čiji su predstavnici Sindikatu PPDIV-a potvrdili pomoć ali tek nakon što se nastavi proizvodnja u 'Gaj FM-u'.

 

 

Komentari

Za korisnike Facebooka



Za korisnike foruma

    Registriraj se

Ako prilikom prijavljivanja dolazi do greške, kliknite OVDJE.

Pero
26.9.2011. 21:35
Zna se
expert
26.9.2011. 18:11
ko je krivac?
Vritnos
26.9.2011. 16:45
Zna se. Isto što i sa drugim firmama koje su nekad zapošljavale pola Hrvatske.
expert
23.9.2011. 13:36
šta se desilo sa firmom koja je nekad zapošljavala pola Slatine?
Pero
23.9.2011. 13:19
Ko reklama za agrokomerc (ima na youtube, treba vidjeti)
djingis
23.9.2011. 11:38
Povijest Gaj-a

Priča o "GAJ"-u počinje ovdje na obroncima Papuka, u njegovim bogatim šumama s jednim posebnim drvetom, čuvenim hrastom lužnjakom (lat, Qvercus robur). Upravo zbog blizine sirovinske osnove i stoljetne tradicije obrade drva u gradu Slatini (rimsi Marinianis) u sjeveroistočnom dijelu Hrvatske 1948 godine osnovano je malo Kotarsko šumsko poduzeće "GAJ". Prateći nova tehnološka dostignuća, razvija se, proširuje i prilagođava zahtjevima tržišta. Od 1991.g. "GAJ" je industrijski kombinat organiziran u dioničko društvo. "GAJ" je svojim rastom premašio županijske granice i nalazi se na području dviju županija: - Virovitičko - podravskoj županiji u mjestima Slatina, Mikleuš i Voćin;
- Bjelovarsko - bilogorskoj županiji u mjestima Daruvar i Đulovac.

Danas, kao i prije više od pola stoljeća, proizvodnja se temelji na drvu: posebno hrastu lužnjaku, te bukvi i jasenu.

IK "GAJ" d.d., Slatina ima rasprostranjene pogone na površini od 250.000 m2. Kao poduzeće čini kompaktnu cjelinu i tehnološki je osposobljen za sve faze prerade, od ulaska trupaca od finalnog proizvoda.
Suvremeni proizvodni kapaciteti omogućavaju godišnju preradu od 44-50.000m3 trupaca od čega se dio suši u vlastitim sušarskim kapacitetima od 1.400m3 po turnusu. Pogoni omogućavaju proizvodnju furnira na tržištu kao finalnog proizvoda. Piljena građa koristi se u proizvodnji lameliranih konstrukcija. Centralno mjesto u ukupnom proizvodu "GAJ"-a i njegovu tržišnu orijentaciju predstavlja finalna proizvodnja namještaja. Sa posebnim zadovoljstvom ističe se masivni stilski namještaj u što je utkana desetljetna tradicija znanje i iskustvo majstora stolara, te nezamjenjiva kvaliteta hrastovog drveta. Osim stilskog namještaja u programu je prisutan i moderan namještaj, ravnih linija, koji svojom komponobilnošću i upotrebnom vrijednošću pruža sklad kvalitete, funkcionalnosti i ljepote u stanovanju.

Kapaciteti za proizvodnju tapeciranog namještaja osposobljeni su za kompletnu izradu tapeciranog finalnog proizvoda za tržište. Također pružaju usluge tapeciranja ostalim dijelovima finalne proizvodnje.
Transport proizvoda obavlja se "GAJ"-evim voznim parkom, što garantira sigurni i najkraći put do krajnje potrošača.
Plasman gotovih proizvoda obavlja se preko trgovina ne veliko i malo-prodajne mreže, ukupne površine izložbeno - prodajnog prostora na 2.600m2.Dio proizvodnog kapaciteta namijenjen je opremanju objekata i pružanju kompletnih inženjering usluga. Jedan od programa unutar proizvodne strukture "GAJ"-a je i izrada tehničkih proizvoda od plastičnih masa, proizvodnja peta i đonova koja prati modne trendove obuće, te artikla za automobilsku industriju. Ova je proizvodnja također usmjerena na izradu alata za vanjsko tržište i vlastite potrebe, te izradu okova za industriju namještaja. pogon bio tehnologije proizvodi i usavršava kozmetiku i sredstva za čišćenje na temelju bio-komponenti. Još bliži budućnosti je pogon elektrotehnike,razvijen slijedom tržišne logike. Koristi se uz stručni kadar u funkciji čito namjenske proizvodnje elektroničkih elemenata za potrebe elektroprivrede, opreme ne daljinsko opravljanje i nadzor agregata, te sistema za uzbunjivanje. ovu stranicu nitko jako jako dugo nije jer vidim da se i vozni park spominje koji ne postoji 10 god
slavujj
22.9.2011. 18:43
već sam odavno rekao da je za te radnike najbolje rješenje stečaj i to što PRIJE.
djingis
22.9.2011. 17:12
Lopov je i taj Šoić ,,,,hoće Vas na biro , pa pokupiti poticaje za zapošljavanje , a onda ko vas šiša!
djingis
22.9.2011. 17:06
Drvna industrija Klana dobila poticaje od države!!!!!!
Vas, Gajevce tko hebe.......Vi ste otpisani , a Orešković puni svoju kesu dok može i koliko može. Sve je farsa, samo još u imenovane trebate dodati i Ivana Roštaša supervizora!!!
maky_horzic
22.9.2011. 14:20
sve lijepo piše, samo ih treba pozatvarati na duge robije.
independente
22.9.2011. 13:03
..e hrvatski čovječe, nije dugo trebalo čekati....ovi lopovi danas nemaju takta kao nekad, kada je bilo i za njih i za radnike...čista drama !! a sastav nadzornog odbora....to je to.


Još iz kategorije Slatina