Banner
Pupovcu prijetili smrću na facebooku, SDSS sve prijavio policiji
Božinović o najavljenom prosvjedu Torcide: To je njihovo demokratsko pravo
SDP serijom susreta otvara dijalog s građanima o važnim društvenim temama
U zatvorskom sustavu lani boravilo gotovo 17 tisuća osoba lišenih slobode
Početkom prosinca kreće testno razdoblje razmjene i fiskalizacija eRačuna
Bačić: Država je pokazala da zna dobro reagirati u složenim situacijama
Splitski huligani tjerali su Srbina koji je dobio priznanje za obranu Vukovara

  Promet

Tjedan u prometu: 10 nezgoda, 249 prekršaja, najveća nedozvoljena brzina 129 km/h, najviše alkohola 2,79 g/kg

  vn           12.08.2019.
Tjedan u prometu: 10 nezgoda, 249 prekršaja, najveća nedozvoljena brzina 129 km/h, najviše alkohola 2,79 g/kg

Tijekom proteklog tjedna na prometnicama na području PU virovitičko-podravske dogodilo se 10 prometnih nesreća, od kojih je 1 nesreća sa ozlijeđenim osobama te 9 prometnih nesreća sa materijalnom štetom. U prometnoj sa ozlijeđenim osobama 4 osobe su lako ozlijeđene. U 4 prometne nesreće vozači su napustili mjesto događaja (dva su odmah naknadno pronađena), dok su 2 prometne nesreće uzrokovali vozači pod utjecajem alkohola (jedan je bio u svojstvu mladog vozača).

Ukupno je utvrđeno 249 prekršaja, od kojih 25 prekršaja upravljanja vozilom pod utjecajem alkohola ili odbijanja alkotestiranja, 97 prekršaj upravljanja vozilom nepropisnom brzinom, 35 prekršaja nekorištenja sigurnosnog pojasa, 11 prekršaja nepropisnog korištenja mobitela, 1 prekršaj upravljanja vozilom prije stjecanja prava na upravljanje i dr.

Najveća koncentracija alkohola u organizmu od 2,79 g/kg je utvrđena u nadzoru prometa kod vozača bicikla starosti 29 godina koji je zatečen kako upravlja vozilom pod utjecajem alkohola u nedjelju u 15,24 sati u Maloj Črešnjevici.

Najveća brzina kretanja vozila od 132 km/h utvrđena je u subotu u 11,23 sati u mjestu Stari Gradac u Ulici Vladimira Nazora na dionici D2 u naselju na kojima je ograničenje brzine kretanja vozila 70 km/h. Prekršaj je utvrđen stacioniranim slikačem a vlasniku vozila slijedi obavijest o počinjenom prekršaju i zahtjev za dostavu podataka o počinjenom prekršaju.

 

 


Komentari

rodjo orban
12.8.2019. 12:33


Još iz kategorije Promet