Banner
Plenković: Za promjenu izbornoga sustava u BiH potreban je konsenzus
MORH raspisao natječaj za prijam 50 kandidata za časnike i časnice HV-a
Reiner: Sada nije najbolje vrijeme za razgovor o izbornom zakonu u BiH
Vlada: Predloženo imenovanje Vice Oršulića za predsjednika Uprave HEP-a
Vlada dala suglasnost na sklapanje ugovora za baterijske elektromotorne vlakove
HZMO: Isplata mirovina za svibanj započet će u ponedjeljak
Institut za vode uvodi satelite u praćenje rijeka, jezera i mora

  Rokovo

Thompsonov koncert bez ekscesa i fašističkih obilježja

        18.08.2008.
Thompsonov koncert bez ekscesa i fašističkih obilježja

VIROVITICA - Na koncertu Marka Perkovića Thompsona nije zabilježen niti jedan jedini eksces, sve je prošlo besprijekorno i dostojanstveno, niti jedan posjetitelj nije nosio neprimjerena fašistička obilježja - izjavio nam je večeras, na osnovu prvih pristiglih informacija, Slavko Kopjar načelnik Policijske uprave Virovitičko-podravske, samo sat vremena nakon završetka koncerta kojim je zaključen glazbeni dio programa ovogodišnjeg Rokova. Ipak, završnu i službenu ocjenu policija će dati tek kada pregleda snimke sigurnosnih kamera.  

Policija je, za virovitičke prilike u sličnim prigodama, primijenila neviđene mjere sigurnosti što je sigurno dalo rezultata. Veliki broj temeljne i specijalne policije u civilu i uniformi patroliralo je danas gradskim ulicama, a sve je bilo tako decentno i nenametljivo. Podsjetimo, Policijska uprava Virovitičko-podravska prošlog je tjedna zamolila posjetitelje da se  suzdrže fašističkih obilježja i pozdrava te neprimjerenog skandiranja i izvijestila javnost da će koncert snimati sigurnosnim kamerama. Iako je bilo najava da bi moglo doći do incidentnih situacija to se, na sreću, nije dogodilo. Zapaljena je tek jedna bengalka, a Virovitičani i gosti dostojanstveno su uživali u glazbi.

Na početku koncerta publika je skandirala «Vukovar, Vukovar», a tijekom nastupa u dva navrata «U boj, u boj za narod svoj».  Uz uobičajenu ikonografiju sastavljenu od državnih zastava, majica i šalova s natpisima «Hrvatska», «Thompson» i «Gotovina» publika je sa svojim idolom otpjevala sve pjesme.

Thompson je Virovitičane pozdravio s «faljen Isus i Marija dragi prijatelji» pozvavši ih da budu ponosni i dostojanstveni.  Posebno je pozdravio branitelje te svećenike i časne sestre, a u dva navrata se zahvalio gradonačelniku Ivici Kirinu na srdačnom gostoprimstvu i organizaciji koncerta.

«Ovdje smo svi prijatelji, ovo je slobodna zemlja iako nam pojedinci žele zabraniti pjevati. Ali neće uspjeti jer je ovo demokratska zemlja», kazao je Thompson.

Pjesmu «Bojna Čavoglave» počeo je, kao uvijek, pozdravom «Za dom spremni», ali se unaprijed ogradio riječima da je to stari hrvatski domoljubni pozdrav i da će ga koristiti u pjesmi «jer smo ga koristili i u Domovinskom ratu». 

 

 




Još iz kategorije Rokovo