Do srijede, 7. svibnja dopuna i promjena podataka u registru birača
Petir građanima: Kupujte domaće i lokalno proizvedene poljoprivredne proizvode
Preventivni pregled usne šupljine – jedna minuta može spasiti život
Za projekte ujednačavanja komunalnog standarda stiglo više od pola milijuna eura
Odobreno 15 projekata na području Virovitičko-podravske županije
Virovitica spremna za proslavu Praznika rada
Odobreno 37.600,00 eura za izgradnju javne rasvjete prema Podgorju

  Priče s Buvljaka

Sunčana nedjelja i božićni ugođaj uz miris kuhanog vina

        22.12.2024.
Sunčana nedjelja i božićni ugođaj uz miris kuhanog vina

Buvljak na prostru bivše vojarne u vrlo kratkom roku postao je mjesto nezaobilazne nedijeljene trgovine i razmjene dobara, tjednih susreta i ugodnih razgovora i šetnje prije podnevnog ručka. Mjesto je to na kojem se pune baterije pozitivnom energijom i s kojeg svi odlaze zadovoljni – i prodavači, i kupci, i kibici. I ne dolaze ovdje samo Virovitičani i Virovitičanke. Oni koji dolaze izvan naše županije kažu da je virovitički buvljak jedan od najboljih – po organizaciji, broju prodavača i kupaca, količini ponuđene robe i prometu. Virovitički brend, rekli bi. U isto vrijeme buvljak je, kao i svi buvljaci na svijetu, mjesto povratka u prošlost, nostalgije, čežnje za prohujalim vremenima, tuge za onim što je bilo i što se ne može vratiti. Ovo su priče s buvljaka.

<<< Saša iz Bereka: Virovitički Buvljak jedan je od najboljih u ovom dijelu Hrvatske
>>> Ne može jeftinije - platiš pet, dobiješ šest

***

Prosinac je pri kraju, danas je najkraći dan u godini, pripreme za Božić se zahuktavaju, blagdanska atmosfera sve je izraženija. Posvuda na gradskim trgovima adventska događanja i sajmovi s brojnim prigodnim sadržajima – od fritula i kobasica do klizališta i koncerata. Zimsku idilu ni ovogodišnjeg predbožićnog vremena ne čine pahulje bijele, ali magija je ipak tu. Ulice obasjava sjaj lampica, u pozadini sviraju božićni klasici.

I na Buvljaku duh blagdana. Prodavači su izvukli prašnjave blagdanske kutije s tavana ili iz podruma sa kuglicama, zlatnim i srebrnim perlama, keramičkim i drvenim dekoracijama, zelenim girlandima i šarenim uskrsima. Tu su još plastične djedice i drugi simboli prosinačkih blagdana te sve ono što može u poklon vrećice i poklon pakete svih dimenzija. Uz uobičajenu ponudu ove su nedjelje jedan je prodavač nudio i borove, a oko kućice s pićima najviše se širio miris kuhanog vina s aromom cimeta i klinčića, simbola zime i neizostavnog dijela blagdana.

Mali borovi su išli po 10, veći po 20 eura

 Za male novce mogli smo upotpuniti i obogatiti svoju kolekciju božićnih ukrasa ili u potpunosti okititi svoju jelku straim, a nama novim dekoracijama

Sunčana nedjelja izmamila je građane na laganu šetnju buvljakom. Prodavača je bilo znatno manje no inače

Djedice za ispod božićnog drvca ili na polici bilo gdje u stanu čekale su svoje nove vlasnike

 Možda su i ovi lavovi završili kao božićni darovi.. Naravno, kao i svake nedjelje bilo je tu svega i svačega.
Ovoga puta izdvajam perilicu za 150 i kalać na akciji za 15 eura




Još iz kategorije Priče s Buvljaka