Banner
Pupovcu prijetili smrću na facebooku, SDSS sve prijavio policiji
Božinović o najavljenom prosvjedu Torcide: To je njihovo demokratsko pravo
SDP serijom susreta otvara dijalog s građanima o važnim društvenim temama
U zatvorskom sustavu lani boravilo gotovo 17 tisuća osoba lišenih slobode
Početkom prosinca kreće testno razdoblje razmjene i fiskalizacija eRačuna
Bačić: Država je pokazala da zna dobro reagirati u složenim situacijama
Splitski huligani tjerali su Srbina koji je dobio priznanje za obranu Vukovara

  Multikultura

Smotra folklora nacionalnih manjina u Jasenašu

        23.09.2012.
Smotra folklora nacionalnih manjina u Jasenašu

U organizaciji virovitičkog Pododbora Srpskog kulturnog društva Prosvjeta i Vijeća srpske nacionalne manjine Grada Virovitice u Mjesnom domu u Jasenašu sinoć je održana Smotra folklora nacionalnih manjina. Uz folklornu skupinu virovitičke Prosvjete koja je izvela pjesme i plesove iz Slavonije nastupile su još Prosvjete iz Okučana i Garešnice, Češka beseda Treglava, Zajednica Mađara iz Novog Graca i humorist Đorđe Plačković iz Slatine.

Izvođače, publiku i goste pozdravila je predsjednica virovitičke Prosvjete Ljiljana Vukomanović naglasivši kako su uz folklornu grupu aktivne likovna i dramske sekcija. „Posebno nas raduje što smo ove godine krenuli i s tečajem ćirilice", rekla je gospođa Vukomanović.

 Plesače i pjevače došao je pozdraviti i generalni konzul Republike Srbije u Vukovaru Živorad Simić.  „Bez suradnje, makar i među manjinama međusobno nema napretka", rekao je Simić.

Poželjevši svima dobra provod uz pjesmu i ples predsjednik Vijeća srpske nacionalne manjine Grada Virovitice Staniša Žarković je podsjetio kako se u Jasenušu već tradicionalno održavaju smotre folklora.  „Mnogi nas pitaju zašto baš ovdje, a ne u Virovitici. Ovo je malo je mjesto u kojem se ništa ne dešava, prigradsko naselje iz kojeg ljudi odlaze, a mladih gotova da i nema. Ovakvim manifestacijama želimo upozoriti na depopulaciju. Na kraju krajeva, jedan veliki državnik i pjesnik je rekao da se s visine dulje i dalje vidi. Virovitica je, naime, sto metara niše od Jasenaša pa je odavde bolji pogled", kazao je Žarković

Pogledajte galeriju fotografija na našem Facebook profilu.


Komentari

Templarius
26.9.2012. 13:29


Još iz kategorije Multikultura