Primorac: U 2023. zaplijenjeno 70 tona duhana i 1100 kilograma droge
Dječja bolnica u Klaićevoj dobila novi MR uređaj, vrijedan gotovo dva milijuna eura

Sport

Slatinski mali rukometaši postali viceprvaci države!

Petar Žarković/Glas slavonije           17.04.2012.         1417 pogleda

Pod pokroviteljstvom predsjednika RH Ive Josipovića i Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta, u Karlovcu je u nedjelju održano 12. otvoreno prvenstvo Hrvatske u super mini rukometu za dječake i djevojčice rođene 2002. godine i mlađe. Prvenstvo je otvorio ministar Željko Jovanović, a svi mali rukometaši i rukometašice oduševljeno su pozdravili izbornika hrvatske rukometne reprezentacije Slavka Golužu, koji je proveo cijeli dan gledajući njihove utakmice. U tri dvorane, na devet terena, odigrano je jedno od najvećih dječjih sportskih natjecanja u Hrvatskoj. Čak 104 ekipe iz cijele Hrvatske - 72 u konkurenciji dječaka i 32 u konkurenciji djevojčica, natjecale su se za naslov najboljih u državi, a na kraju su slavili dječaci RK Polet iz Dugog Sela i djevojčice RK Vinodol iz Novog Vinodolskog. Mali rukometaši RK Slatina zabilježili su izniman uspjeh osvojivši drugo mjesto i srebrnu medalju na državnom prvenstvu. Borba slatinskih rukometaša za medalju počela je pobjedom protiv ekipe RK Karlovca sa 17:3, a potom su svladali ekipu RK Poreč s rezultatom 14:12 te rutinski odigrali protiv ekipe RŠ Vučići iz Zagreba i pobijedili sa 15:2. U šesnaestini finala pobijedili su Primorsku školu rukometa, u osmini finala RK Metković, u četvrtini finala pogotkom tri sekunde prije kraja favoriziranu ekipu RK Buje. U poluzavršnici ponovno su igrali protiv izvrsne ekipe RK Poreč te su u finalu izgubili protiv RK Polet iz Dugog Sela i osvojili izvrsno drugo mjesto. Igrači i roditelji zahvaljuju gradonačelniku Slatine Ivanu Roštašu na financijskoj potpori koju je Grad dao ovim klincima plaćanjem kotizacije za sudjelovanje na turniru.