Sabor: U srijedu izjašnjavanje o amandmanima na paket poreznih zakona
Bernardić: Vladina porezna reforma je prodavanje magle i SDP je neće podržati
Vasilić: Pred jedinicama lokalne samouprave vrlo stresno razdoblje
Gordana Buljan Flander dobitnica Nagrade za životno djelo za promicanje dječjih prava
Vlada suglasna s HDZ-ovim prijedlogom sniženog PDV-a na elektronske publikacije i mahunarke
Za uzgoj goveda, koza, ovaca i peradi 24 milijuna kuna

Sjajan nastup i 5 medalja Plesnom centru Virovitica

Sport           09.12.2009.         1054 pogleda

U nedjelju 6. prosinca 2009. godine, u organizaciji ŠPK „Harmony" Varaždin i Hrvatskog športskog plesnog saveza održan je Croatia Open Varaždin 2009, HŠPS Bodovni turnir i IDSF Međunarodni otvoreni turnir. Na bodovnom turniru u konkurenciji preko 230 plesnih parova zapažen nastup imali su i plesači Plesnog centra „Virovitica".  Mateja Horvatinović i Ilija Marina u kategoriji osnovci D1, preko četvrtfinala, polufinala i finala, osvojili su peto mjesto u standardnim plesovima te prvo mjesto i zlatnu medalju u latinsko-američkim plesovima. Ovim rezultatom Ilija i Mateja osigurali su ulazak u D2 kvalitativnu plesnu kategoriju u latinsko-američkim plesovima.

Na istom plesnom natjecanju svoj dan imali su Gabrijela Horvat i Davor Kihar koji su izvrsnom plesnom prezentacijom i najboljim ocjenama sudaca zasluženo osvojili zlatne medalje u standardnim i latinsko-američkim plesovima te osigurali ulazak u viši plesni kvalitativni razred u obje discipline.

Svea i Stribor Badanjek, u kvalitativnom razredu D3 plesne kategorije mladeži u standardnim  plesovima osvojili su drugo mjesto i srebrnu medalju, iako su bili najbolji hrvatski plesni par u svojoj kategoriji prvo mjesto su morali prepustiti plesnom paru iz susjedne Mađarske. U latinsko-američkim plesovima osvojili su treće mjesto i okitili se brončanom medaljom.

U kategoriji starije mladeži C, boje Plesnog centra branili su Stela Blaž i Ivan Meheš koji su nastupili samo u latinsko-američkim plesovima te osvojili 11. mjesto.

Za plesne parove Plesnog centra „Virovitica" nema odmora jer već za dva tjedna očekuje nas nastup na domaćem terenu HŠPS bodovnom turniru u Virovitici u organizaciji ŠPK H-8 Virovitica, gdje uz ovakvu formu možemo opravdano očekivati dobre vijesti i puno radosti s plesnog podija, a sa početkom 2010. godine očekujemo i primitak u punopravno članstvo u Hrvatski športski plesni savez.