VIROVITICA
– Grad Virovitica, gradska Turistička zajednica, Šumarija, Flora i TVIN, uz
novčanu pomoć Ministarstva turizma, zajednički sudjeluju u uređenju prvog virovitičkog
ribnjaka, koji bi do kraja ovog mjeseca ljubiteljima prirode svoju ljepotu trebao
pokazati u posve novom ruhu."Krenuli smo u uređenje jer je krajnje vrijeme
da se ribnjaci prezentiraju kao pravi turistički proizvod", kaže Zdenko
Hercigonja predsjendik Turističke zajednice, napominjući da je u dosadašnje
radove uloženo oko 120.000 kuna i da bi za sve što se u budućnosti od ribnjaka
planira napraviti trebalo znatno više novca.
Dosad je Šumarija pokosila travu i očistila obalu od grmlja i drveća koja su
zaklanjala pogled na jezero, kamioni dovoze zemlju koja će poslužiti za podlogu
na kojoj će biti postavljeni stolovi i klupe za oko 300 ljudi, koje izrađuje
virovitički TVIN. Uz klupe, uređuju se i mjesta za roštiljadu. Izletnici, kojih
tijekom vikenda zna biti i po nekoliko stotina, dosad su proizvoljno ložili
vatru u blizini prvog ribnjaka. "Na obali ćemo izgraditi i mol za čamce
na kojima će se u budućnosti moći voziti ribnjacima, te igralište za mališane.
Ujedno, u skladu sa prirodom, izgradit ćemo i dva sanitarna čvora, te posaditi
drveće uz cestu", kaže Hercigonja.