KOLAR inflacija je odgovornost Vlade, ne može se prebaciti na trgovce
Sindikati upozorili na probleme u obrazovanju povodom Međunarodnog dana obrazovanja
HAKOM-ova brošura Ključevi sigurnog interneta za 50.000 učenika
Nova TV priprema ponudu za dodjelu nove koncesije
Sabor u petak glasa o vraćanju Josipa Dabre u saborske klupe
Uručeni Sporazumi o preventivnim pregledima za hrvatske branitelje za 2025.
SLJEPĆEVIĆ Naš film govori i o situaciji u kojoj smo danas

  Dossier Bolnica

Problemi u virovitičkoj bolnici: nakon poziva Paladinu pobunila se nekolicina djelatnika

  Željka Felbar / RTL Danas           04.04.2018.
Problemi u virovitičkoj bolnici: nakon poziva Paladinu pobunila se nekolicina djelatnika

Od objave informacije da za doktora Josipa Paladina na Rebru više nema mjesta, ne stišavaju se reakcije. Ovoga puta zakuhalo se u virovitičkoj bolnici čiji je župan ponudio Paladinu da dođe raditi ondje uz osiguran službeni automobil, stan i veću plaću. Protiv toga se pobunila nekolicina djelatnika bolnice, a na relaciji župan-ravnateljica bolnice vlada prava politička trakavica, donosi RTL Danas.

Ovim hodnicima u budućnosti bi mogao hodati Josip Paladino. S naglaskom na mogao jer niti se doktor oglasio o ovoj ponudi, niti u virovitičkoj bolnici zapravo postoje uvjeti za njegov rad.

"Uopće ne postoji ugovorena neurokirurgija, jedan od preduvjeta nabava magnetske rezonancije. Već 6 mjeseci priča o tome, ne samo sad kad je prozvao njega. U to idu sigurno. Za početak kaže može raditi u ambulanti tu", kaže Igor Andrović, virovitičko-podravski župan.

Župan ipak priznaje, pozivom je zapravo više želio ukazati na kronični nedostatak liječnika u Virovitici. A upravo se dio dugogodišnjih djelatnika pobunio protiv županove pozivnice. Pred kameru žele samo anonimno.

"Bilo bi lijepo da se svakom ponudi od liječnika onda tako...", poručuje zaposlenica Opće bolnice u Virovitici.

"A da ne pričam da već 5 godina imamo spremne operacijske sale koje vape za obnovom...", dodaje  zaposlenik Opće bolnice u Virovitici.

Župan pak tvrdi, njemu se nitko nije požalio. Paralelno sa željom za dolazak Paladina, župan je zatražio odlazak ravnateljice bolnice.

"U prva 2 mjeseca ravnateljica Mirjana Peček napravila je negativan rezultat od 2 milijuna i 600 tisuća kuna. Odlazak liječnika, nema otorinolaringologije, svakodnevne anonimne prijave, sudovi s liječnicima i tehničarima", nabraja Igor Andrović, virovitičko-podravski župan.

Ona tvrdi, nesuglasica sa zaposlencima je bilo u početku, no kasnije je sve izglađeno. Ne vidi razlog za smjenu jer je, kaže, u 2 godine puno napravila u bolnici u kojoj je zatekla katastrofalno stanje.

"Nisam prekršila niti jednu klauzulu u zakonu... da bi bilo razloga za moju smjenu", jasno će Mirjana Peček, ravnateljca Opće bolnice Virovitica.

Odluka o razrješenju trebala bi se donijeti sutra, a kako neslužbeno doznajemo, glavni razlog je netrpeljivost između župana i ravnateljice, oboje članova HDZ-a, ali očigledno na suprotnim stranama.

Komentari




Još iz kategorije Dossier Bolnica