VIROVITICA, 17. studenog – Članovi Stalne kazališne družine «Dijalog» iz Zagreba – Mladen Vulić i Antun Tudić, te Paula Jusić, uz glazbenu pratnju Đela Jusića - juniora izveli su sinoć u Kazalištu Virovitica scenski prikaz poezije Ladislava Prežigala pod nazivom «Kako da ti snenoj kažem zbogom». Zagrebačka kazališna družina u Virovitici je gostovala pod pokroviteljstvom Grada Virovitice, a povodom 763. obljetnice izdavanja Zlatne bule. Podsjetimo, 16. studenog 1242. godine kralj Bela IV, vraćajući se u Ugarsku preko Hrvatske i Slavonije, sažalio se nad narodom i mjestima koje su opustošili Mongoli, pa je u Virovitici izdao «Zlatnu buku» kojom je Zagreb proglasio slobodnim kraljevskim gradom i dopustio mu da se ogradi jakim bedemina i kulama.
Ladislavu Prežigalu, samozatajnom pjesniku, inače pročelniku Ureda za gospodarstvo grada Zagreba, virovitički gradonačelnik Zvonko Kožnjak poklonio je sliku kao podsjetnik na još jednu obljetnicu povezanosti Virovitice i Zagreba, dok su glumci primili cvijeće i virovitičku medovinu. Za vrijeme dok su na virovitičkim kazališnim daskama zagrebački glumci uprizorili stihove Ladislava Prežigala, u Klubu Virovitičana u Zagrebu, gdje su gostovali nadareni učenici Osnovne škole Vladimira Nazora iz Virovitice, otvorena je izložba slika Virovitičanke Bernarde Idžojtić.