Parastosom u crkvi Svetih Otaca u Voćinu približno stotinu članova obitelji, prijatelja, znanaca i mještana prisjetilo se 67 poginulih civila s područja većinskog kraja u ratu 1991. godine. Liturgiju je vodio paroh slatinski protonamjesnik Dragan Gaćeša.
Prema riječima Igora Pavkovića, dožupana Virovitičko-podravske županije i zamjenika predsjednika Srpskog narodnog vijeća Virovitičko-podravske županije Igora Pavkovića ovim parastosom obilježena je i godišnjica stradanja i egzodus gotovo 50 tisuća Srba iz zapadne Slavonije.
„Prisjećamo se se više stotina civilnih srpskih žrtava od kojih se mnogi i danas vode kao nestali. Proces lociranja i ekshumacije grobnica i identifikacije nestalih Srba je spor i neučinkovit, a pravo na istinu o stradanju i dostojno komemoriranje i sjećanje na žrtve uskraćeno", kazao je Pavković.
Skupu su, među ostalim, bili nazočni i Bosa Prodanović, ministar-savjetnik, zamjenik šefa misije Ambasade Republike Srbije, generalni konzul Republike Srbije u Vukovaru Živorad Simić, predsjednik Srpsko demokratskog foruma Veljko Đakula i predsjednik Srpskog narodnog vijeća Milorad Pupovac.
„Vrijeme je da se počnemo prisjećati svih stradalih i da se počnemo približavati jedni drugima kroz tu vrstu sjećanje i komemoriranja. Za sada to radi svatko za sebe, Hrvati oplakuju svoje, a Srbi se prisjećaju svojih žrtava. Treba se sjećati i egzodusa čije su posljedice goleme. Velika većina ljudi se nije vratila, niti se mogla vratiti. Naša je dužnost da se sjećamo i politika koje su poticale egzodus i onemogućavale ljudima da se vrate. Na žalost, za zločine koji su počinjeni prema Srbima u zapadnoj Slavoniji 1991. i 1995. godine nitko nije odgovarao. Isto tako nije odgovarao za razaranja, protjerivanja i uništavanja spomeničke baštine", izjavio je Pupovac nakon parastosa.
Srpsko narodno vijeće izrazilo je sućut i pridružilo se tužnom sjećanju na hrvatske žrtve ratnog zločina počinjenog od strane pripadnika srpskog naroda u Voćinu u prosincu 1991. godine.