Virovitičko-podravska županija nastavlja s ulaganjem u školstvo i obrazovanje na svom području. Nakon što je u posljednjih šest mjeseci otvorile tri nove škole (Kozice, Pčelić, Rušani), nakon što je započela s gradnjom triju novih školskih zgrada (područne škole u Lozanu, Starom Gracu, Grabrovnici i kompletna obnova škole u Orešcu) koje se već nalaze pod krovom, očekuje se kako će Županija u ovoj godini započeti s gradnjom nove Srednje škole Pitomača, a krajem ove ili početkom iduće godine, ovisno o raspoloživim sredstvima, očekuje se i početak gradnje novih područnih škola u Starogradačkom Marofu, Lukaču, Levinovcu i Gornjem Miholjcu.
Prema riječima virovitičko-podravskog župana Tomislava Tolušića, nova zgrada Srednje škole u Pitomači dobila je građevinsku dozvolu i njezina gradnja očekuje se tijekom ljeta ili jeseni ove godine. Njena vrijednost iznositi će između 15 i 20 milijuna kuna.