VIROVITICA, 14. svibnja – U Velikoj izložbenoj dvorani Gradskog muzeja večeras je otvorena izložba slika i skulptura zagrebačkog likovnog umjetnika Zvonimira Lončarića.
Riječ je o projektu «Tri muzeja», koji su pokrenuli Gradski muzej Virovitica, Zavičajni muzej Slatina i Zavičajni muzej Našice kako bi omogućili u svojim izložbenim prostorima kvalitetne postave afirmiranih umjetnika i tako zadovoljili potrebe publike.
Umjetnik, čija će izložba u virovitičkom Gradskom muzeju biti postavljena do 31. svibnja, a nakon toga će se najprije preseliti u Slatinu i konačno u Našice, rođen je u Zagrebu, ali podrijetlo mu je podravsko. Otac mu je bio iz Novigrada Podravskog, a majka iz Pitomače. Zvonimir Lončarić je diplomirao na Akademiji primijenjenih umjetnosti u Zagrebu, kao crtač i scenograf suradnik je Studija za crtani film u Zagrebu, radio je kao ilustratori i opremio brojne knjige i časopise.
Do sada je izlagao na 38 samostalnih i stotinjak skupnih izložaba.