Banner
Pupovcu prijetili smrću na facebooku, SDSS sve prijavio policiji
Božinović o najavljenom prosvjedu Torcide: To je njihovo demokratsko pravo
SDP serijom susreta otvara dijalog s građanima o važnim društvenim temama
U zatvorskom sustavu lani boravilo gotovo 17 tisuća osoba lišenih slobode
Početkom prosinca kreće testno razdoblje razmjene i fiskalizacija eRačuna
Bačić: Država je pokazala da zna dobro reagirati u složenim situacijama
Splitski huligani tjerali su Srbina koji je dobio priznanje za obranu Vukovara

  Fotografija

Otvorena 3.Hrastico foto izložba u Pitomači

  PovratakPitomače           20.12.2010.
Otvorena 3.Hrastico foto izložba u Pitomači

U Pitomači je  otvorena izložba fotografija pristiglih na 3. HRASTICO FOTO NATJEČAJ na temu vinarstva i vinogradarstva. Ovaj zanimljivi događaj svojim su dolaskom  uveličali  autori poslanih radova, predstavnici tvrtki , Turističke zajednice VPŽ-e, predstavnici HGK Virovitica te brojni mještani i prijatelji. Na početku ugodnog druženja u ime žirija g. Krunoslav Kovač rekao je nekoliko riječi o razvoju projekta u zadnje tri godine , naglasivši da je na ovogodišnji Hrastico foto natječaj pristiglo preko 500 fotografija od ukupno 90 autora. Prvu nagradu je osvojio Nenad Reberšak iz Zagreba kome je pripala i novčana nagrada od 1.500 kn za fotografiju „Istra 3-03 „, dok je druga  nagrada (1.000 kn) dodijeljena Dori Dvoržak iz Našica. Feđa Klarić iz Splita osvojo je treću nagradu (500 kn) a posebna  nagrada (paleta vina DIKA Feravino )  za kolekciju fotografija pripala je  Krunoslavu Večenaju iz Koprivnice. Pohvaljeni su i Bojan Bonifačić, Mirsad Mujanović, Milan Kokeza i Mato Zeman.

Pobjednik natječaja Nenad Reberšak, umjetnički fotograf i fotoreporter (pored brojnih priznanja, 2008 god. pobjednik i natječaja  svjetski poznatog časopisa National Geographic na temu krajobrazne  fotografije ), obratio se prisutnima zahvalivši organizatoru na nagradi i  uloženom trudu. Ugodno sam iznenađem brojem autora i kvalitetom radova, rekao je Reberšak u nadi da će slijedeći Hrastico foto natječaj privući još veći broj autora i fotografija.

Uz ugodnu glazbu domaćih tamburaša i razgledanje fotografija , degustacija  vina također je potaknula brojne ideje i prijedloge (npr. uvođenje nagrade publike i riješenje problema sa ograničenim prostorom za el. poštu). Kao i predhodnih godina, nastavljen je dobar običaj kupnje degustacijske čaše. Prikupljenih 1.400 kn organizator će uplatiti GD Crvenom križu za pokon pakete njihovim korisnicima. Vlasnik tvrtke Tehnohit-hr i brenda Hrastico, Mladen Balić zahvalio se svim prisutnima i autorima poslanih radova te najavljujući sljedeći natječaj napomenuo da će s ovogodišnjim uključenjem Turističke zajednice Virovitičko - Podravske županije i tvrtke Feravino iz Feričanaca sa nagrađivanim vinima DIKA, kao sponzora , zasigurno značajno pridonijeti kvaliteti i popularizaciji ovog projekta.


Komentari

tomislav
23.12.2010. 6:33


Još iz kategorije Fotografija