Tradicionalno okupljanje benčera u Bjelovaru povodom Dana neovisnosti i ove je godine okupilo zavidan broj učesnika. Preko 40 natjecatelja iz Hrvatske, Bosne i Hercegovine te Crne Gore natjecalo u Fitness centru "Ironman", u organizaciji Powerlifting kluba "Ironman" iz Bjelovara, predsjednika kluba Vilijama Deda te logističku potporu Hrvatskog powerlifting saveza. Popularnost ovog centra u Bjelovaru je i doprinijela velikom broju gledatelja koji su došli vidjeti najjače benčere Hrvatske i okolice.
Četvrto po redu, natjecanje u raw bench pressu u Bjelovaru, svake godine podiže razinu kvalitete, organizacije i posjećenosti. Znakovitost ovog natjecanja je da su tehnička pravila natjecanja bila pravila IPF-a, o kojim su se brinula četri sudca a među njima i virovitičani Danijel Škopec i Dražen Moslavac. Po prvi puta u Bjelovaru natjecale su se i pripadnice ljepšeg spola, te su HPLS i organizator ugostili delegata iz Hrvatskog olimpijskoj odbora koji je u sklopu suradnje Saveza i HOO-a došao u radni posjet natjecanju. U razgovoru s predstavnikom HOO-a, gsp. Zečićem, razmatrane su daljnje smjernice razvoja powerliftinga u Hrvatskoj, te daljnji koraci Saveza u postupku prijema u HOO.
U ovom ozračju nisu izostali niti kvalitetni rezultati te je i ovom prigodom došlo do rušenja nacionalnih rekorda ili ostvarenja normi i standarda propisanih za rekorde od strane Saveza.
Više na sužbenim stranicama powerlifting saveza