Primorac: U 2023. zaplijenjeno 70 tona duhana i 1100 kilograma droge
Uskoro bi moglo početi punjenje dijela Trakošćanskog jezera
Počeli radovi na gradnji vukovarske obilaznice
Šesnaest hrvatskih LGBTIQ+ organizacija ogradilo se od objave Zagreb Pridea
Bjelovarsko kazalište dobiva profesionalnu predstavu Čaruga
U veljači izdano 3,8 posto manje građevinskih dozvola nego lani
Dječja bolnica u Klaićevoj dobila novi MR uređaj, vrijedan gotovo dva milijuna eura

  Prosvjeta

Održana je tradicionalna svečanost nagrađivanja najuspješnijih učenika s državnih natjecanja

  vpž           15.06.2012.         6326 pogleda
Održana je tradicionalna svečanost nagrađivanja najuspješnijih učenika s državnih natjecanja

U organizaciji Virovitičko-podravske županije, Upravnog odjela za društvene djelatnosti, uz nazočnost virovitičko-podravskog župana Tomislava Tolušića, njegovog zamjenika Zdravka Dijakovića, pročelnice Upravnog odjela za društvene djelatnosti VPŽ Vesne Šerepac, u Velikoj vijećnici Virovitičko-podravske županije, tradicionalno, organizirana je svečanost nagrađivanja najuspješnijih učenika na održanim državnim natjecanjima. Župan Tomislav Tolušić, čestitao je svim nagrađenim učenicima na sjajnim rezultatima, koji su iz godine u godinu sve bolji, a u svemu tome, zasigurno, važnu ulogu ima i Virovitičko-podravska županija, koja je u posljednje četiri godine izdvojila značajna sredstva za poboljšanje uvjeta obrazovanja na ovom području, izgradivši više od 20 novih osnovnih i srednjih škola, pet novih sportskih dvorana, uz otvorenje novouređenih prostora Visoke škole za menadžment u turizmu i informatici, do ulaganja u poboljšavanja uvjeta školstva i obrazovanja u svim obrazovnim institucijama na području Virovitičko-podravske županije. Ove je godine nagrađeno, ukupno 30 učenika, 18 mentora te ravnatelji škola čiji su učenici ostvarili sjajne rezultate na državnom nivou.

DRŽAVNA NATJECANJA 2012. (OSNOVNE ŠKOLE)

Lora Smolčić (OŠ Ivana Brlić Mažuranić Orahovica), mentor Svjetlana Urbanek - prvo mjesto iz tehničke kulture - obrada materijala; Tomislav Jaković, Goran Klement, Benjamin Alinčić, Dario Truškar (OŠ Eugena Kumičića Slatina), mentor Tomislava Medvedović - drugo mjesto u krosu; Davor marincel (COOR Virovitica), mentor Marijana Strija - drugo mjesto u skokovima te treće mjesto u trčanju na 60 metara; Srećko Rimac (COOR Virovitica), mentor Marijana Strija - treće mjesto u skoku u dalj; Željka Damjanović (COOR Virovitica), mentor Marijana Strija - drugo mjesto u trčanju i bacanju; Luka Relić (Glazbena škola Jan Vlašimsky Virovitica), mentor Ivan Kovačić - drugo mjestu u kategoriji saksofona; Dorin Hercigonja (Glazbena škola Jan Vlašimsky Virovitica), mentor Dražen Štefan - drugo mjesto u kategoriji trombona.

DRŽAVNA NATJECANJA 2012. (SREDNJE ŠKOLE)

Luka Tripalo (Katolička klasična gimnazija Virovitica), mentor Sunčana Voronjecki (hrvatski jezik) i Alojzije Groš (grčki jezik) prvo mjesto iz hrvatskog i grčkog jezika; Ivan Smiljanić (Gimnazija Petra Preradovića Virovitica), mentor Ana Novosel, drugo mjesto iz povijesti; Ivan Grlica i Luka Kićinbaći (Gimnazija Petra Preradovića Virovitica), mentor Zvonko Ternjej - drugo mjesto iz biologije za samostalni istraživački rad; Borna Nemet, Petra Kozjak i Lucija Zečević (Gimnazija Petra Preradovića Virovitica), mentor Zvonko Ternjej - drugo ekipno mjesto iz Globe programa; Martina Rogan (Tehnička škola Virovitica), mentor Josip Filipović - prvo mjesto iz obrade drva, drvodjeljski tehničar dizajner; Ana Simonović (Industrijsko obrtnička škola Slatina), mentor Dragutin Kiš - drugo mjesto u kategoriji krojača; Bojan Đekić (Industrijsko obrtnička škola Slatina), mentor Ernest Balta - drugo mjesto u kategoriji vodoinstalatera; Kristijan Vuković (Industrijsko obrtnička škola Slatina), mentor Ernest Balta - treće mjesto u kategoriji vodoinstalatera; Marijo Simonović (Industrijsko obrtnička škola Slatina), mentor Slaven Zelenka - treće mjesto u kategoriji stolara; Ana Maria Poldrugač (Industrijsko obrtnička škola Virovitica); mentor Elvira Škalić Kožnjak - prvo mjesto u kategoriji frizer; Ivan Barčan (Industrijsko obrtnička škola Virovitica), mentor Milan Lulić - prvo mjesto u kategoriji stolar; Antonijo Bingula (Industrijsko obrtnička škola Virovitica), mentor Milan Lulić - drugo mjesto u kategoriji stolar; Doroteja Santi, Mirna Novoselec, Lucija Butorac, Ena Prebeg (Srednja škola Marka Marulića Slatina), mentor Mirta Drokan - treće mjesto u krosu; Dajana Kontić (Srednja škola Marka Marulića Slatina), mentor Željka Balković - drugo mjesto iz njemačkog jezika; Gabriel Gagulić (Strukovna škola Virovitica), mentor Biljana Juzbaša - prvo mjesto iz njemačkog jezika.

Komentari

Za korisnike Facebooka



Za korisnike foruma

    Registriraj se

Ako prilikom prijavljivanja dolazi do greške, kliknite OVDJE.



Još iz kategorije Prosvjeta