VIROVITICA, 27. siječnja - Na protekloj sjednici Gradskog poglavarstva donijeta je odluka o izmještanju kolektora kanalizacijske mreže na području Pejačevićeve i Masarykove ulice. Razlog premještanja je što se kolektor nalazi na području građevinske parcele na kojoj se planira graditi nova zgrada - Domusova uglovnica. Naoko vijest nije od posebnog značenja i interesa koja pobuđuje pažnju građanstva, ali ne bi trebalo biti tako, jer se itekako tiče građana Virovitice.
Naime, troškove izmeštanja kolektora Gradsko poglavarstvo je podijelilo na tri subjekta: pitomačku tvrtku CROMONG koja će sudjelovati sa 106 000 kuna, virovitički DOMUS sa 70 000 kuna, a ostatak od 100 000 kuna bi trebali platiti građani Virovitice putem gradskog proračuna i poduzeća VIRKOM.
Hrvatska narodna stranka - liberalni demokrati oštro se protive da u sustavu javno-privatnog partnerstva, izmještanje plaćaju građani Virovitice.
Kao argument navodimo činjenicu da su njegovu izgradnju građani Virovitice već jednom platili. Oni su ga imali i služio je svojoj svrsi. Nitko nema pravo stavljati građane u položaj da ponovo plaćaju ono što su već platili samo zato što je privatnom kapitalu za oko zapela parcela na kojoj se on nalazi.
Ako je privatnom kapitalu toliko stalo do gradnje baš na tom zemljištu, neka plati njegovo izmeštanje u cjelosti.
Mislimo da je Gradsko poglavarstvo olako donijelo tu odluku na štetu građana
koji su im dali mandat da upravljaju našim gradom.
Također je za upozoriti da se na uskom prostoru grade stambeno trgovački objekti
( Pejačevićeva, Masarykova ul.) koji bi zbog frekvencije kupaca, položaja dva
dječja vrtića i jedne osnovne škole, te guste stambene zone, moglo doći do ozbiljnih
problema u prometu. Postavljamo pitanje da li je netko izradio studiju o tome
ili se sve gradi po sustavu glavno da se nešto radi ?