Banner
Državni inspektorat opozvao Barebells pločicu - soft protein bar Coco Choco
Sabor u srijedu o SLAPP tužbama
Benčić: Rekla sam stoko i odnosilo se na HDZ
Izmjene Zakona o visokom obrazovanju, profesori rade do 67. godine
Sindikati traže zaštitu plaća od inflacije, Ćorić pregovore najavio za jesen
Državni tajnik Rukavina: Hrvatska ima 3,6 milijuna birača
HŽ Infrastruktura: Nesreće na željezničkim prijelazima prepolovljene

  Virovitica

Nitko nema pravo stavljati građane u položaj da ponovo plate ono što su već jednom platili

  HNS – liberalni demokrati Podružnica Virovitica           27.01.2007.
Nitko nema pravo stavljati građane u položaj da ponovo  plate ono što su već jednom platili

VIROVITICA, 27. siječnja - Na protekloj sjednici Gradskog poglavarstva donijeta je odluka o izmještanju kolektora kanalizacijske mreže na području Pejačevićeve i Masarykove ulice. Razlog premještanja je što se kolektor nalazi na području građevinske parcele na kojoj se planira graditi nova zgrada - Domusova uglovnica. Naoko vijest nije od posebnog značenja i interesa koja pobuđuje pažnju građanstva, ali ne bi trebalo biti tako, jer se itekako tiče građana Virovitice.

Naime, troškove izmeštanja kolektora Gradsko poglavarstvo je podijelilo na tri subjekta: pitomačku tvrtku CROMONG koja će sudjelovati sa 106 000 kuna, virovitički DOMUS sa 70 000 kuna, a ostatak od 100 000 kuna bi trebali platiti građani Virovitice putem gradskog proračuna i poduzeća VIRKOM.

Hrvatska narodna stranka - liberalni demokrati oštro se protive da u sustavu javno-privatnog partnerstva, izmještanje plaćaju građani Virovitice.

Kao argument navodimo činjenicu da su njegovu izgradnju građani Virovitice već jednom platili. Oni su ga imali i služio je svojoj svrsi. Nitko nema pravo stavljati građane u položaj da ponovo plaćaju ono što su već platili samo zato što je privatnom kapitalu za oko zapela parcela na kojoj se on nalazi.

Ako je privatnom kapitalu toliko stalo do gradnje baš na tom zemljištu, neka plati njegovo izmeštanje u cjelosti.

Mislimo da je Gradsko poglavarstvo olako donijelo tu odluku na štetu građana koji su im dali mandat da upravljaju našim gradom.

Također je za upozoriti da se na uskom prostoru grade stambeno trgovački objekti ( Pejačevićeva, Masarykova ul.) koji bi zbog frekvencije kupaca, položaja dva dječja vrtića i jedne osnovne škole, te guste stambene zone, moglo doći do ozbiljnih problema u prometu. Postavljamo pitanje da li je netko izradio studiju o tome ili se sve gradi po sustavu glavno da se nešto radi ?


Komentari

Franjo
5.2.2007. 22:23
29.1.2007. 11:48
Problem
29.1.2007. 7:26
PraVNIK
28.1.2007. 22:23
svjetska.gradjanska.zajednica@kc.t-com.hr
28.1.2007. 22:23
MIkes
28.1.2007. 20:42
Problem
28.1.2007. 18:39
28.1.2007. 11:08
bb
28.1.2007. 10:16
28.1.2007. 9:52
Problem
28.1.2007. 9:41
MIkes
28.1.2007. 9:15
28.1.2007. 0:09
27.1.2007. 23:52
27.1.2007. 23:30
27.1.2007. 22:57
xy
27.1.2007. 22:41


Još iz kategorije Virovitica