Banner
Pupovcu prijetili smrću na facebooku, SDSS sve prijavio policiji
Božinović o najavljenom prosvjedu Torcide: To je njihovo demokratsko pravo
SDP serijom susreta otvara dijalog s građanima o važnim društvenim temama
U zatvorskom sustavu lani boravilo gotovo 17 tisuća osoba lišenih slobode
Početkom prosinca kreće testno razdoblje razmjene i fiskalizacija eRačuna
Bačić: Država je pokazala da zna dobro reagirati u složenim situacijama
Splitski huligani tjerali su Srbina koji je dobio priznanje za obranu Vukovara

  Crna kronika

Nepropisno pretjecanje i alkohol uzrok nesreće u kojoj je jedna osoba lakše ozlijeđena

  mup           14.05.2018.
Nepropisno pretjecanje i alkohol uzrok nesreće u kojoj je jedna osoba lakše ozlijeđena

U subotu, 12. svibnja 2018. godine oko 18,15 sati na državnoj cesti broj 2 između Orahovice i Feričanaca se dogodila prometna nesreća uzrokovana nepropisnim pretjecanjem u kojoj je jedna osoba lako ozlijeđena.

Tridesetpetogodišnji vozač osobnog automobila slatinskih registarskih oznaka se, upravljajući vozilom iza teretnog vozila, odlučio na pretjecanje u trenutku kada je vozač osobnog automobila starosti 29 godina već bio u punoj fazi pretjecanja,pri čemu je došlo do udara bočnih strana vozila.

Uslijed udarca je osobni automobil s 29-godišnjim vozačem sišao na putnu bankinu i preko mosta poljskog puta sletio na travnatu površinu pri čemu je došlo do višestrukog prevrtanja vozila. Vozilo se zaustavilo okrenuto na krov, pri čemu je vozač zadobio lake ozlijede.

Izvršenim alkotestiranjem vozača je utvrđeno da su oba vozača upravljala vozilom pod utjecajem alkohola u koncentracijama većim od 1,00 g/kg.

Iako se brojnim preventivnim i represivnim aktivnostima policije pokušava ukazati na opasnost vožnje pod utjecajem alkohola ovakvi događaji nažalost nisu rijetkost, a prava je sreća da, obzirom na tijek i karakteristike ove prometne nesreće, posljedice nisu bile znatno teže.

U cilju smanjenja broja prometnih nesreća i smanjenja stradavanja sudionika u njima, pa samim time i povećanja sigurnosti u prometu na našim cestama ponovno se upozoravaju vozači da ne započinju s vožnjim pod utjecajem alkohola, a ovakvi nemili događaji barem posluže kao upozorenje drugim vozačima da ne sjedaju za upravljač vozila pod utjecajem alkohola.




Još iz kategorije Crna kronika