Banner
Pupovcu prijetili smrću na facebooku, SDSS sve prijavio policiji
Božinović o najavljenom prosvjedu Torcide: To je njihovo demokratsko pravo
SDP serijom susreta otvara dijalog s građanima o važnim društvenim temama
U zatvorskom sustavu lani boravilo gotovo 17 tisuća osoba lišenih slobode
Početkom prosinca kreće testno razdoblje razmjene i fiskalizacija eRačuna
Bačić: Država je pokazala da zna dobro reagirati u složenim situacijama
Splitski huligani tjerali su Srbina koji je dobio priznanje za obranu Vukovara

  Gospodarstvo

Naučite kako iskoristiti natječaje EU fondova

  poslovni.hr           26.02.2015.
Naučite kako iskoristiti natječaje EU fondova

2015. godina je godina u kojoj će se u Hrvatskoj pojaviti povijesno najveći broj natječaja iz EU fondova - operativno kreće novorazdoblje s mnogo više sredstava nego prije. U tom razdoblju će se financirati mnoga nova područja.Seminar „Prijava projekata na strukturne fondove“ će Vam pomoći u razumijevanju teme i svladavanju vještina potrebnih za uspješno bavljenje fondovima i EU projektima. Seminar će se održati13. ožujka i na njemu ćemo odgovoriti na sljedeća ključna pitanja:

-Koja se područja mogu financirati EU sredstvima iz strukturnih fondova

-Koje su novosti u pravilima koja vrijede za strukturne fondove

Kako izgleda proces planiranja projekta (koraci u planiranju projekata)

-Koje su faze projekta i kojim redom se mora pripremati dokumentacija

-Koje su vlastite financijske okolnosti projekata bitne radi projektnog i proračunskog planiranja

-Primjeri konkretnih najava natječaja i uputa za prijavitelje iz strukturnih fondova, tumačenje natječaja

-Jasni prikaz dokumentacije koja se popunjava i kako

Predavačica Ivona Vargek voditeljica je projekata u tvrtki Projekt jednako razvoj d.o.o. iz Zagreba. U PJR-u Ivona se bavi razvojem projektnih prijedloga za natječaje za EU sredstva, radi privatnim i javnim sektorom, od velikih investicijskih projekata do malih projekata iz socijalnog sektora.

Ima više godina iskustva u razvoju i provedbi projekata financiranih iz EU fondova, a između ostaloga je i certificirani EU voditelj projekata (European Certification and Qualification Association - ECQA, Austrija).

Održala je desetak specijalističkih seminara na teme upravljanja projektima te je 2 godine radila u visokoškolskog obrazovnoj ustanovi na kolegiju “Projektni menadžment”. Bila je uključena u provedbu 10-ak EU projekata te razvoj više od 30 projekata.

Više o seminaru, programu i prijavi saznajte ovdje.

 




Još iz kategorije Gospodarstvo