Dugo godina najavljivana, a lani započeta izgradnja slatinske cestovne obilaznice na državnoj cesti D2, koja će u duljini od 10,2 kilometara zaobići gradske ulice, dobro napreduje. Ukupna vrijednost radova iznosi oko 132 milijuna kuna, do sada je na uređenje trase i početne radove podizanja dva nadvožnjaka preko željezničke pruge Koprivnica - Virovitica, u Sladojevcima i Kozicama, utrošeno više od polovice planiranog novca.
Građevinari ističu da im vremenske prilike sada idu na ruku, a bude li sve prema planu slatinska cestovna obilaznica bit će dovršena 2012. godine i bit će dio buduće planirane brze ceste : Koprivnica - Virovitica - Slatina - Našice- Osijek - Vukovar -Ilok.