Na 21. međunarodnom poljoprivednom sajmu koji će se održati od 8. do 10. kolovoza 2014. godine, u Szentlorincu u Županiji Baranja u Mađarskoj, Hrvatska gospodarska komora - Županijska komora Virovitica, temeljem međusobnog Sporazuma o suradnju s Poduzetničkim centrom Županije Baranja iz Pečuha, te suradnje sajmova Gazdanapok iz Szentlorinca i Viroexpa iz Virovitice, će predstaviti gospodarstvo Virovitičko-podravske županije, organizacijom predstavljanja proizvoda 16 izlagača.
Konačne detalje oko, već tradicionalnog predstavljanja gospodarstva VPŽ na ovom drugom po veličini specijaliziranom sajmu poljoprivrede i proizvoda prehrambene industrije u Mađarskoj, dogovoreni su u petak 01. kolovoza na međusobnom susretu Marka Gyorvaryja, gradonačelnika Szentlorinca i Gabora Vegha, direktora sajma s Milanom Vanđurom, direktorom Hrvatske gospodarske komore - Županijske komore Virovitica.
Na 21. Gazdanapoku nastup je organizatorima potvrdilo preko 400 izlagača, uz očekivanje velikog broja posjetitelja kojih je prošle 2013. godine bilo, s plaćenom ulaznicom, preko 25.000. Tom prigodom s Izabelom Turos, direktoricom Agrarne komore iz Pečuha, dogovorene su zajedničke aktivnosti u cilju povećanja međusobne robne razmjene Mađarske i Hrvatske.
Na svečanosti otvorenja sajma u petak, 08. Kolovoza, osim izlagača, očekuju se i predstavnici županije, gradova i institucija kojima su upućene i pozivnice.