Bernardić: Restart koalicija će sama osvojiti stabilnu većinu
HZJZ: Potpise birača ponajprije prikupljati na otvorenome
Restart: Vlada je prespavala predsjedanje EU-om
DIP: Podatke za izbore birači mogu promijeniti do 24. lipnja
Polovina umirovljenika prima prosječno 1.420 kuna mirovine
Bernardić: Izdaja je nacionalnih interesa da nafta odlazi u mađarske rafinerije

Sport

Na memorijalnom turniru Ljubomir Kalem ružne scene u finalu. Nakon prekida pokal Suhopolju

Vladimir Grgurić/Glasslavonije.hr           01.08.2016.         1529 pogleda

U Orahovici je odigran 7. nogometni memorijalni turnir posvećen bivšem dužnosniku NK Papuk Ljubomiru Kalemu. Turnir je završio slavljem momčadi Suhopolja, a obilježile su ga ružne scene u finalu, zbog kojih je došlo i do prekida utakmice.

U polufinalu je Papuk bio bolji od FEŠK-a iz Feričanaca sa 4:0, a Suhopolje je svladalo Vihor iz Jelisavca sa 2:0. Nakon što je u susretu za treće mjesto Vihor pobijedio FEŠK sa 1:0, igralo se finale između Papuka i Suhopolja, koje nije prošlo bez incidenata.

Papuk je kontrolirao loptu, Suhopolje se uspješno branilo i tako sve do 35. minute, kada je domaćin izgubio tko zna koju loptu na sredini terena, slijedila je kontra i kada se činilo da će stoper Papuka Dražen Duspara u trku odnijeti loptu, to je i učinio, ali rukom u kaznenom prostoru i sudac Lončar opravdano je pokazao na bijelu točku. Uspješan realizator za Suhopolje bio je Menegati. U drugom dijelu Papuk je uglavnom napadao, Suhopolje se branilo, a u 75. minuti sudac je svirao prekršaj za domaćine nekih 40 metara od vrata. Mario Duspara je namjestio loptu, a Suhopoljac Mladen Jergović uporno ga je ometao i nije mu dao da izvede slobodnjak. Nakon kratkog naguravanja umiješao se Dražen Duspara i odgurnuo gostujućeg igrača na travu, nakon čega je nastao metež i tučnjava. Sudac Lončar nekako je uspio smiriti situaciju, no samo minutu poslije novo koškanje i Lončar je opravdano prekinuo utakmicu. Bilo je to sramotno ponašanje igrača obiju momčadi, jer prijateljski turnir u čast Ljubomiru Kalemu, čovjeku koji je bio oličenje poštenja i fair playa, nije zaslužio takve scene.

Na kraju Suhopolje je obranilo prošlogodišnji naslov, a nagrade najboljima uručili su sin pokojnog Ljubomira Saša Kalem i orahovački gradonačelnik Josip Nemec.