U subotu 18. travnja održano je međužupanijsko natjecanje ekipa Hrvatskog Crvenog križa Osječko-baranjske i Virovitičko-podravske županije. Natjecanje je organiziralo Županijsko društvo CK OBŽ u OŠ Dobriše Cesarića u Osijeku. Od 9 ekipa podmlatka učenici OŠ Josipa Kozarca osvojili su prvo mjesto, peti put od sedam kako se održavaju međužupanijska natjecanja. Time su stekli pravo na odlazak na državno natjecanje koje se ove godine održava u Splitu u 9. svibnja. Od 19 državnih natjecanja (uključujući i ovogodišnje) slatinske ekipe podmlatka ili mladeži CK izborile su se za sudjelovanje na njih 14, samo 4 puta dogovorno, a za ostala su se izborila kroz izlučna natjecanja na nižoj razini. Slatinska ekipa mladeži iz SŠ Marka Marulića imala je malo manje sreće i osvojila drugo mjesto od 8 ekipa. Pehare za prva tri mjesta u svakoj kategoriji podijelio je gosp. Mato Arlović, sudac Ustavnog suda i počasni predsjednik GD CK Osijek.
Pobjednička ekipa podmlatka bila je u sastavu: vođa ekipe Lovro Frajhaut, te članovi Josipa Blašković, Mia Gmiza, Ana Bičanić, Benjamin Hanikić i zamjena Luka Ivanović. Ekipu mladeži predvodila je Lucija Fotez i članice Jelena Plačković, Lara Fotez, Tea Maešić i Petra Prebeg. Zahvalni smo mentoricama ekipe podmlatka prof. Ljiljani Peretin i ekipe mladeži prof. Mirjani Drenski koje su zajedno s liječnicima Ivicom dr. Fotezom i Miroslavom dr. Venusom pripremale ekipe. Već nekoliko godina zaredom ekipe CK iz Osijeka i Slatine osvajaju prva, odnosno druga mjesta na međužupanijskoj razini što pokazuje da su pronašle pravi način priprema, odnosno motiviranja svojih mladih natjecatelja.