Polaganjem temeljnog kamena službeno je počela izgradnja višestambene zgrade u Južnom bloku iz Programa društveno poticane stanogradnje (POS), projekta kojim će Virovitica dobiti 39 novih stanova namijenjenih mladima i mladim obiteljima. Programu zajednički provode Ministarstvo prostornoga uređenja, graditeljstva i državne imovine, jedinice lokalne i regionalne samouprave te Agencija za pravni promet i posredovanje nekretninama (APN).
Program POS-a provodi se s ciljem omogućavanja građanima rješavanja stambenog pitanja po povoljnijim uvjetima od tržišnih, prvenstveno kroz povoljnije kreditne linije i nižu cijenu četvornog metra. Grad Virovitica za potrebe projekta ustupio je zemljište APN-u te financirao izradu potrebne projektne dokumentacije, dok APN provodi projekt izgradnje i financira radove. Po završetku izgradnje APN će provoditi i prodaju stanova putem javnog poziva i po povlaštenim uvjetima.
Prema riječima potpredsjednika Vlade RH i ministra prostornoga uređenja, graditeljstva i državne imovine Branka Bačića cijena četvornog metra iznosit će 2.104 eura, a budući kupci imat će pravo na subvenciju od 50 posto plaćenog PDV-a, čime će konačna cijena iznositi oko 1.900 eura po četvornom metru.
Vrijednost investicije iznosi oko šest milijuna eura, dok je ugovoreni rok izgradnje 420 kalendarskih dana. Glavni projekt potpisuje tvrtka CIP, izvođač radova je Eurokamen, dok stručni nadzor, konzalting i koordinaciju provodi Eko-Plan.