Banner
Plenković: Za promjenu izbornoga sustava u BiH potreban je konsenzus
MORH raspisao natječaj za prijam 50 kandidata za časnike i časnice HV-a
Reiner: Sada nije najbolje vrijeme za razgovor o izbornom zakonu u BiH
Vlada: Predloženo imenovanje Vice Oršulića za predsjednika Uprave HEP-a
Vlada dala suglasnost na sklapanje ugovora za baterijske elektromotorne vlakove
HZMO: Isplata mirovina za svibanj započet će u ponedjeljak
Institut za vode uvodi satelite u praćenje rijeka, jezera i mora

  SDP

Kožnjak zbrinut na račun poreznih obveznika

  Gradska organizacija SDP Virovitica           11.05.2008.
Kožnjak zbrinut na račun poreznih obveznika
Prije tri dana sva domaćinstva u Virovitici (i naseljima, također ) dobila su najnovije izdanje bestselera "Ja volim svoj grad 4 " I to uz nekakav račun, što je manje važno. Gradonačelnik Virovitice, Zvonko Kožnjak, smiješeći se sa svake slike u tom romanu, ispričao je na što je sve grad potrošio proračunske novce u 2007. a na što će potrošiti u 2008.godini. Mada je tekuća već na polovici. Iz svega napisanog za zaključit je kako je grad radio odlično pa samim tim i njegov prvi građanin, gradonačelnik Zvonko Kožnjak.

A već u , srijedu, 7.svibnja, (dakle, dan poslije ) vijećnici Gradskog vijeća primili su poziv za Izvanrednu sjednicu koju je sazvalo devet vijećnika Hrvatske demokratske zajednice, a razlog sazivanja je ostavka ili smjena uspješnog gradonačelnika kako bi ga zamijenio Ivica Kirin.

Radi se o bivšem ministru unutarnjih poslova Republike Hrvatske koji je morao podnijeti ostavku zbog javnosti poznate afere vepar. U prvom trenutku se nametnulo pitanje: A kud sa gradonačelnikom, i danas aktualnim, Zvonkom Kožnjakom, koji je kako sam voli istaknuti, vrlo uspješno vodio grad dvije godine a sada ga se stranačkim dogovorom sprječava da viziju provede do kraja? Na to pitanje sam je odgovorio na konferenciji za novinstvo upoznavši svekoliku javnost (virovitičku ali i šire ) da preuzima mjesto ravnatelja NOVOOSNOVANE tvrtke VIRKOM plinarstvo d.o.o. koja je nastala podjelom VIRKOM-a na dvije tvrtke (druga je VIRKOM vodovod i kanalizacija ). Interesantno je da o ovoj diobi VIRKOM-a do danas u javnosti nije bilo niti riječi.

Ovim činom razlog poskupljenja komunalnih usluga te energenata vode i plina, postaje jasniji. Očito je da je vladajući HDZ da bi ponovno u gradonačelničku fotelju smjestio odbačenog Kirina, uvjerio Kožnjaka da mora svojom voljom podnijeti ostavku. A da bi u neku manje udobnu fotelju smjestio i zbrinuo Kožnjaka, vladajući tim je onako usput od VIRKOM-a stvorio dvije tvrtke, te će današnji gradonačelnik u jednoj biti ravnatelj!?!

U srijedu, 14.svibnja, ove čudne smjene i imenovanja biti će ostvarene voljom deset ruku vijećnika HDZ-a, možda i još nekih. Građanima ne preostaje ništa drugo nego uredno plaćati skuplje račune za komunalije i nadati se da do slijedeće knjižice, Ja volim svoj grad, i FLORA neće biti podijeljena u dvije ili više tvrtki kako bi se nekog opet zbrinulo, na teret poreznih obveznika, naravno.
Svemir je zbilja beskrajan, kao i ljudska glupost.





Još iz kategorije SDP