ORAHOVICA - Šezdesettrogodišnji Milan Kiris iz prigradskog sela Donja Pištana u petak oko 21,05 sati teško je ozljeđen u Orahovici kada se na njega srušio konj Vranko. Prema neslužbenim izvorima Kiris je toga dana dojahao u Orahovicu u pripitom stanju.
Ispred slastičarnice 'Fontana' na orahovačkom autobusnom kolodvoru Kiris je propeo konja kako bi na taj način pozdravio goste koji su sjedili u slastičarnici i tada se dogodila nesreća.
Kada se konj podigao na zadnje noge, pripiti Kiris izgubio je ravnotežu i ispao iz sedla na asfalt, a na njega se srušio i njegov oko 600 kilograma težak konj. Orahovičani, koji su zaprepašteni promatrali nesvakidašnji prizor, potvrdili su da je, poslije nesreće, konj pobjegao, a Kiris je, krvave glave i u besvjesnom stanju, desetak minuta ostao ležati na asfaltu sve dok po njega nisu došli liječnici hitne pomoći.
Utvrđeno je da je u nesreći Mile Kiris zadobio teške povrede glave, slomljeno mu je 7 rebara i nagnječene noge i tijelo. Nakon pružene prve pomoći Kiris je zadržan na liječenju u Općoj bolnici Našice.