Banner
Državni inspektorat opozvao Barebells pločicu - soft protein bar Coco Choco
Sabor u srijedu o SLAPP tužbama
Benčić: Rekla sam stoko i odnosilo se na HDZ
Izmjene Zakona o visokom obrazovanju, profesori rade do 67. godine
Sindikati traže zaštitu plaća od inflacije, Ćorić pregovore najavio za jesen
Državni tajnik Rukavina: Hrvatska ima 3,6 milijuna birača
HŽ Infrastruktura: Nesreće na željezničkim prijelazima prepolovljene

  Kirinologija

Kirin: Tužbe za ju-bi-to kad ne budem ministar

  Večernji list           23.02.2007.
Kirin: Tužbe za ju-bi-to kad ne budem ministar

Ministar unutarnjih poslova Ivica Kirin za Večernji list govori o tome koliko njegovi istupi u javnosti štete njegovu imidžu političara, kako se s time nosi njegova obitelj te je li doista riječ o gafovima ili ga jednostavno mediji vrebaju te u svakoj izjavi traže materijal za izrugivanje.

VL: Kako se točno zove portal na kojem je objavljeno najviše vaših izjava?
Kirin: YouTube. I ja to vrlo dobro znam. A način na koji sam rekao Ju-bi-to nije lapsus, nego smišljeno rečena šala. A zbog dobra ukusa neću objašnjavati što ta šala zapravo znači.

VL: Zbog načina na koji ste interpretirali naziv YouTube stječe se dojam da vam se mnogi rugaju. Jeste li toga svjesni.
Kirin: Da, no odgovorit ću protupitanjem tko su ti ljudi? Oni koji se rugaju svima, a ne vide sebe. Događa mi se da me u javnim nastupima često prekidaju, da ne mogu dovršiti misao, često moje izjave vade iz konteksta, što je vrlo neugodno. Na takav način novinarski bih posao i ja mogao raditi. No, takve me stvari ne zamaraju. Znam da sam javna ličnost i bio sam spreman na to od prvog dana. Kada više ne budem ministar, bavit ću se sudskim procesima i tužbama.

VL: U Zagrebu se već nekoliko dana prodaju majice, gaćice, podbradaka, satova i šalica s vašim likom te citatima. Znate li za to?
Kirin: Znam. I to je vrlo dobro. Drago mi je da su i oni zadovoljni što im prodaja ide dobro. Sve je u redu dok ne prijeđe granicu dobra ukusa i ne preraste u vrijeđanje. Ako se ta granica prijeđe, onaj tko je to smislio morat će snositi posljedice. Zasad na sve to gledam kao na nepodopštinu mladih ljudi. Nema te javne osobe kojoj ne možete izjavu izvući iz konteksta i spojiti je u nešto čemu ćete se smijati. Čudim se samo što su se dohvatili baš mene. Pa zar je poruka javnosti ako ste mladi, nemate što raditi u politici?!

VL: S obzirom na to da se koristi vaš lik u karikaturi, jeste li razmišljali o nekakvoj zaštiti?
Kirin: O tome razmišljam, no pustit ću da pravna struka kaže svoje. Oni koji namjeravaju zgrnuti novac na mom liku mogli bi početi razmišljati o tome da zarađeni novac podijele sa Zakladom policijske solidarnosti.

VL: Osim izjava na YouTubeu, i inače vas javnost doživljava kao temperamentnog ministra sklona brzim izjavama, često i neprimjerenim, a zna vam se omaknuti i psovka. Takve vam stvari izlete u žaru rasprave ili je posrijedi nešto drugo?
Kirin: Ne, držim da je to nekorektnost novinara koji takve stvari uključujući moje navodne psovke objavljuju. Pa to je toliko neprovjereno kao da su napisali da u slobodno vrijeme pljačkam banke i silujem po parkovima. Osim toga, svi se naši kolegiji, na kojima sam navodno psovao, snimaju. A na snimkama to nije zabilježeno. Upravo stoga ne želim sudjelovati u javnim nastupima u kojima se govori o policijskoj struci, predmetima obradama... Time se bavi Ravnateljstvo, a ja sam tek ministar unutarnjih poslova i zato, kada od mene neuspješno pokušavaju izvući stvari koje ne znam, niti ih trebam znati, nisu zadovoljni pa su ljutiti i neugodni.

VL: Ljuti li vas kad vas zovu "prvi pendrek države"?
Kirin: Ne, iako je i to pogrešna percepcija. Ministar unutarnjih poslova član je Vlade i više se bavi radom cijelog sustava nego policijom i strukom. A posla, vjerujte, ima napretek.

VL: Ribaju li vas u Vladi kao najmlađeg ministra zbog temperamentnih istupa i brza jezika?
Kirin: Pa ne, ali zato što sam svjestan da kao politička osoba moram paziti da ne nanesem štetu Vladi i stranci koje sam član. Često moje izjave nekoga iritiraju upravo zato što kažem pa i izravno ono što mislim.
Zbog toga me prozivaju, no žao mi je što se ne mjere svi istim metrom pa neki mogu reći što misle, a neki ne.

VL: Kako se vaša obitelj nosi s tim javnim izrugivanjem?
Kirin: Pa to mi najteže pada jer supruga to dosta ososbno shvaća. Srećom, djeca su još dovoljno malena pa ne razumiju. Često autori takvih tekstova zaboravljaju da se i njima takve stvari mogu desiti. I što tada? Dolaze tražiti pomoć i zaštitu od policije.

VL: Je li točno da ste se jako naljutili nakon priče sa YouTubeom?
Kirin: Nisam se naljutio jer sam na tom portalu – a redovito surfam – vidio da je to politički obojeno i da to rade moji politički protivnici. Kada na jednom portalu imate premijera, mene i kolege iz Vlade vidite da je to čisto politička stvar. Zašto nitko ne spominje to što je Kirin napravio u policiji nego se svi bave time što je Kirin rekao. Mislim da postoje teme kojima bi se više trebalo baviti te da će se ovakvi sadržaji obiti autorima o glavu.


Komentari

25.2.2007. 21:53
25.2.2007. 17:50
25.2.2007. 17:43
25.2.2007. 0:02
24.2.2007. 23:36
24.2.2007. 23:35
jana
24.2.2007. 22:45
oma
24.2.2007. 22:40
www
24.2.2007. 18:29
24.2.2007. 18:15
24.2.2007. 10:41
24.2.2007. 10:00
24.2.2007. 9:59
24.2.2007. 9:14
24.2.2007. 7:28
24.2.2007. 1:07
24.2.2007. 0:08
24.2.2007. 0:05
svjetska.gradjanska.zajednica@kc.t-com.hr
23.2.2007. 23:29
nela
23.2.2007. 22:44


Još iz kategorije Kirinologija