
Nakon svih napisa, sumnji i iščekivanja te na kraju održanog odličnog koncerta Marka Perkovića Thompsona, veselje zbog svih čestitki i pohvala za uspješnu organizaciju preko 90 manifestacija za Rokovo pokvarila nam je policijska procjena broja posjetitelja Thompsonovog koncerta.
Ovih dana primamo brojne telefonske pozive građana koji postavljaju opravdana pitanja na kojem je to koncertu bila policija, jer onaj na kojem su bili svi građani i ja imao je 35 - 40.000 ljudi. Nikad dosad, ni na jednom Rokovu, niti na jednom koncertu u Virovitici nije bilo toliko ljudi, što se vidjelo po nepreglednim kolonama automobila na ulazima u grad, po problemima za parkiranje po svim ulicama i javnim površinama, po prepunim terasama i prepunom trgu ispred glavne pozornice.
Prostor na trgu ima oko 8.000 m2, a ocjena da je bio 1 čovjek po 1 m2 je vrlo paušalna i neobjektivna kad se pogledaju fotografije sa koncerta. Molim policijske službenike da još jednom pregledaju filmove koje su snimili na koncertu te se još jednom bace na brojanje, ne samo ovog koncerta već i drugih manifestacija Rokova, gdje su olako date krive, bitno umanjene procjene broja posjetitelja.
Što se tiče ukupnog dojma, pohvaljujem rad policijskih službenika, kao i svih drugih koji su sudjelovali u realizaciji Rokova na odlično odrađenom poslu i trudu, ali ne želimo da pogreška pojedinaca zasjeni rezultat rada tolikog broja ljudi, izvođača, sudionika priredbi, a i nas kao organizatora.
Grad Virovitica ne želi na umjetan način prikazivati veći broj posjetitelja Rokova nego što je stvarno bio, ali ne želimo ni da nam netko pogrešnim procjenama nanosi štetu i umanjuje značaj i veličinu onoga što radimo.