Banner
Pupovcu prijetili smrću na facebooku, SDSS sve prijavio policiji
Božinović o najavljenom prosvjedu Torcide: To je njihovo demokratsko pravo
SDP serijom susreta otvara dijalog s građanima o važnim društvenim temama
U zatvorskom sustavu lani boravilo gotovo 17 tisuća osoba lišenih slobode
Početkom prosinca kreće testno razdoblje razmjene i fiskalizacija eRačuna
Bačić: Država je pokazala da zna dobro reagirati u složenim situacijama
Splitski huligani tjerali su Srbina koji je dobio priznanje za obranu Vukovara

  KIO Orahovica

KIO: Što prije pokrenuti zaustavljenu proizvodnju pločica

  Dragutin Šantoši/Večernji list           30.04.2010.
KIO: Što prije pokrenuti zaustavljenu proizvodnju pločica

VIROVITICA - Oko 460 radnika poduzeća 'KIO' d.d. u stečaju s velikim je nestrpljenjem četiri mjeseca bez plaće čekalo i dočekalo stečaj. Na prvom ročištu Odbora vjerovnika, održanom danas u Trgovačkom sudu u Bjelovaru, odlučeno je o sudbini najsuvremenije i najzaduženije tvornice keramičkih pločica u  Hrvatskoj.

- Odbor vjerovnika zaključio je da bi prodaja dijelova tvornice ili nekretnina tvrtke 'KIO' bila daleko veća šteta, jer se iz imovine ne bi mogla naplatiti narasla potraživanja. Odlučeno je da se već u petak objavi javni oglas i pozovu zainteresirane tvrtke da uzmu u zakup tvornice u Orahovici i Rujevcu i što prije pokrenu proizvodnju keramičkih pločica, potvrdio je telefonom stečajni upravitelj Franjo Otročak naglasivši da će prednost pri izboru imati ponuđač koji zaposli najviše radnika.

U Odboru vjerovnika nalaze se predstavnici: Hrvatske poštanske banke, radnika, Croatia osiguranja iz Virovitice, komunalnog poduzeća 'Papuk' Orahovica i predstavnici Grada Orahovice, pa su lokalni interesi očuvanja tvrtke i radnih mjesta presudili u donošenju odluke o nastavku proizvodnje keramičkih pločica.

Odluka o izboru zakupoprimca i pokretača tvornice donijet će se za osam dana. Stečajni upravitelj Otročak danas nije želio komentirati financijske i materijalne podatke o stanju tvrtke 'KIO' Orahovica, ali je rekao da će iznos naraslih obveza vjerojatno biti veći od onoga s kojim se do sada izlazilo u javnost. Prema podacima koji su nekoliko puta izneseni na skupu zaposlenika tvrtka 'KIO'  je državi, bankama i poslovnim partnerima dužna više od 460 milijuna kuna.


Komentari

chegy63
3.5.2010. 13:37
guru3977
3.5.2010. 9:27


Još iz kategorije KIO Orahovica