Potpredsjednik Hrvatskog sabora, Josip Friščić, u ponedjeljak 14. lipnja 2010. godine posjetiti će Virovitičko-podravsku županiju gdje će se u Maloj vijećnici (Trg Ljudevita Patačića 1) sastati sa županijskim čelnicima, županom Tomislavom Tolušićem, saborskim zastupnikom Josipom Đakićem, zamjenicima župana Zdravkom Dijakovićem i Zvonimirom Koićem, predsjednikom Skupštine VPŽ Josipom Novogradecom, gradonačelnikom Virovitice Ivicom Kirinom, načelnikom Općine Zdenci Matom Barukčićem,... Sastanku koji će započeti u 11,00 sati, između ostalih, nazočiti će i generalni direktor Hrvatskih voda Jadranko Husarić. Po završetku sastanka, u 11,50 sati održati će se konferencija za novinare, a potom će potpredsjednik Hrvatskog sabora i županijski čelnici posjetiti Viro Tvornicu šećera Virovitica.