Banner
Plenković: HDZ je bio i bit će protiv zabrana, zakona koji traži Dabro neće biti
Dodijeljeno 13,4 milijuna eura za zaštitu prirode i mrežu Natura 2000
Medved: Koalicija je stabilna, situacija s Dabrom će se riješiti
Bolesti jetre pogađaju do trećine odraslih u Hrvatskoj
Počinje program Seen, al’ ne viđen posvećen borbi protiv vršnjačkog nasilja
Selak Raspudić: Ograničiti pristup platformama i društvenim mrežama mlađima od 16
Sabor ovaj tjedan raspravlja o priuštivom stanovanju, sutra o nalazu Revizije

  Sponzorirano

Ivo Josipović u emisiji RTL-a "Predsjednički trg": Najtanji sam u aferama

  Danica Juričić Spasović           19.12.2009.
Ivo Josipović u emisiji RTL-a "Predsjednički trg": Najtanji sam u aferama

"Hrvatska je mala zemlja, ali može te će sigurno i dati kvalitetan doprinos demokratskomu svijetu." - riječi su kojima bi Ivo Josipović predstavio Hrvatsku predsjedniku Sjedinjenih Američkih Država Baracku Obami. O sebi bi rekao da je pravnik i glazbenik koji Hrvatskoj želi napredak i boljitak. Ovo je samo dio odgovora koje je predsjednički kandidat SDP-a Ivo Josipović danas dao gostujući uživo u emisiji ‘Predsjednički trg' RTL televizije.

Među mnogim pitanjima okupljenih građana izdvajamo ono Petre Draškić koju je zanimalo bi li kao predsjednik dopustio da stanovnici Vrbana već tri godine piju nezdravu vodu. Josipović je odgovorio: "To je pitanje jednakosti građana. Kao predsjednik inzistirat ću, svim političkim sredstvima, da jednako vrijede i oni na Pantovčaku i oni na Vrbanima. Milan Bandić je govorio da će sve biti u redu, ali, eto, vidimo da nije!"

Od predsjednika Stjepana Mesića, smatra, razlikuje ga veće iskustvo i znanje u području pravosuđa, kao i ‘background' u glazbi, odnosno na području kulture. "Naime, upravo kulturom možemo očuvati specifičan identitet Hrvatske, osobito kad se nađemo u Europskoj uniji, golemoj zajednici od 500 milijuna ljudi" - naglasio je SDP-ov predsjednički kandidat.

 "Gdje ste najtanji?" - zanimalo je voditeljicu emisije Anu Brdarić.
"U aferama!" - odgovorio je Ivo Josipović.

"U zatvoru mogu zamisliti svakog, i Sanadera i Bandića, pa i Josipovića, svakoga tko je počinio kazneno djelo" - odgovorio je na novinarsko pitanje što misli o izjavi ministra Milinovića da ne može zamisliti Ivu Sanadera u zatvoru.

Na pitanje o sudjelovanju u ratu, odgovorio je: "Nisam nosio pušku, ali divim se svim braniteljima koji su obranili Hrvatsku. Moj doprinos bio je angažman u pronalaženju i oslobađanju zarobljenika, a bio sam i promatrač Hrvatske na Haškome sudu."

Gostovanje Ive Josipovića u RTL-ovoj emisiji ‘Predsjednički trg' u cijelosti možete pogledati na web stranici RTLa.

 


Komentari

tomislav
21.12.2009. 15:45
tomislav
21.12.2009. 15:32
DANKO
21.12.2009. 4:09
crna guja
20.12.2009. 19:34
zzzz
20.12.2009. 15:40
mastermind
20.12.2009. 9:18
zzzz
19.12.2009. 19:57


Još iz kategorije Sponzorirano