Banner
Plenković: Za promjenu izbornoga sustava u BiH potreban je konsenzus
MORH raspisao natječaj za prijam 50 kandidata za časnike i časnice HV-a
Reiner: Sada nije najbolje vrijeme za razgovor o izbornom zakonu u BiH
Vlada: Predloženo imenovanje Vice Oršulića za predsjednika Uprave HEP-a
Vlada dala suglasnost na sklapanje ugovora za baterijske elektromotorne vlakove
HZMO: Isplata mirovina za svibanj započet će u ponedjeljak
Institut za vode uvodi satelite u praćenje rijeka, jezera i mora

  Sport

I Alkosi navijaju za orahovačku djecu

  Tonino Rađenović/Večernji list           18.08.2008.
I Alkosi navijaju za orahovačku djecu

ORAHOVICA - Na užem području grada Orahovice djeluju čak četiri registrirane navijačke skupine, «Orahovački Duhovi», navijači hrvatske nogometne reprezentacije i zdenačke Sloge «Zdencida» iz Zdenaca, Udruga navijača čačinačke Mladosti «Alkosi» iz Čačinaca te Udruga navijača Dinama Orahovica. Svi oni su se na inicijativu orahovačkih «Duhova» okupili na prvom humanitarnom malonogometnom turniru, kako bi prikupili financijska sredstva za najmlađe stanovnike grada Orahovice, tj. za one kojima je pomoć zaista potrebna.

- Sjajna ideja «Duhova» jer je ovo pravi način da se mi navijači družimo i još više sprijateljimo, te da na koncu prikupimo novac za naše male sugrađane. Nogomet je danas u drugom planu, želimo našim sugrađanima ponuditi dobru zabavu - rekao je predsjednik Udruge navijač Dinama Orahovica, Damir Najmenik.

Akciju «Duhova» prepoznala su i brojna orahovačka poduzeća, ali i čelnici grada Orahovica.

- «Duhovi» su jedna od najmlađih udruga u našem gradu, a kvalitetno rade. Današnja humanitarna utakmica samo je dokaz da «Duhovi» razmišljaju i socijalno. Ovo je prvi put da su se svi navijači koji djeluju u ove četiri udruge odlučili pomoći ljudima kojima pomoć najviše treba. Grad Orahovica stoji 2Duhovima» na raspolaganju i pomoći će koliko to bude mogao i u idućim akcijama. Čestitam na ideji - rekao je orahovački gradonačelnik Josip Nemec. Završetkom turnira, kojeg je osvojila Udruga navijača Dinama Orahovica, nije završena akcija prikupljana pomoći.

- Akcija će trajati sve do kraja kolovoza. Vjerujem kako će se našem pozivu, do kraja ovoga tjedna, odazvati još neke orahovačke tvrtke, pa ćemo tada imati točnu novčanu brojku. U Centru za socijalni rad u Orahovici razgovarat ćemo s mjerodavnima te odlučiti kome ćemo od djece pomoći. Nećemo darivati novac, već kupiti ono što toj obitelji ili pojedincu najviše treba - rekao je glavni «krivac» prvog humanitarnog navijačkog turnira, predsjednik «Duhova» Miroslav Radaković.




Još iz kategorije Sport