VIROVITICA,
7. lipnja – Na konferenciji za novinare virovitičke podružnice HNS-a
izraženo je zadovoljstvo postignutim rezultatima na izborima za vijeće mjesnih
odbora jer je ta stranka na mjestima gdje je izašla na izbore osvojila 8,8 posto
glasova što dokazuje da je stranka u usponu. Predsjednik Gradske organizacije
HNS-a Marijan Keserica demantirao je podatke o izbornim rezultatima
objavljenim u «Virovitičkom listu» u kojem piše da je NHS dobio 3,1 posto glasova
boračkog tijela onih koji su izašli na izbore. Posebno su zadovoljni rezultatima
na ponovljenim izborima u Rezovcu gdje su osvojili 15,9 posto glasova i jedan
mandat. «To će nam biti osnova na temelju koje ćemo sastaviti plan aktivnosti
kako bi stranku pojačali i pripremili se za sljedeće lokalne izbore», rekao
je Keserica dodavši kako se vlast u Rezvcu sada ne može složiti bez njih i da
će podržati sve dobre projekte bilo da oni dolaze iz HSS-a ili HDZ-a koji imaju
po dva vijećnika.
Keserica smatra da je dobar rezultat u Rezovcu HNS-ov angažman na animaciji
onih građana koji do sada nisu izlazili na izbore jer su bili razočarani strankama
i nisu vidjeli smisao izlaženja na izbore.
HNS je izrazio razočarenje što je Izborno povjerenstvo odbilo njihov prijedlog
da se zbog nepravilnosti ponište izbori za vijeće Mjesnog odbora u Taborištu.