Banner
Državni inspektorat opozvao Barebells pločicu - soft protein bar Coco Choco
Sabor u srijedu o SLAPP tužbama
Benčić: Rekla sam stoko i odnosilo se na HDZ
Izmjene Zakona o visokom obrazovanju, profesori rade do 67. godine
Sindikati traže zaštitu plaća od inflacije, Ćorić pregovore najavio za jesen
Državni tajnik Rukavina: Hrvatska ima 3,6 milijuna birača
HŽ Infrastruktura: Nesreće na željezničkim prijelazima prepolovljene

  Novinarstvo i mediji

HND o N1: Ako odu oni koji postavljaju pitanja, svi gubimo

  hnd/vl           22.01.2025.
HND o N1: Ako odu oni koji postavljaju pitanja, svi gubimo
Hrvatsko novinarsko društvo zabrinuto je zbog situacije na N1 Hrvatska nakon najave tvrtke da ide u "reorganizaciju poslovanja radi osiguravanja održivosti i budućeg razvoja", a što je, kako se pokazalo, podrazumijevalo otkaze za dvadesetak novinara, urednika, voditelja, producenata i snimatelja te ukidanje nekoliko važnih emisija. Razvoj događaja izaziva osjećaj zabrinutosti i za ostala radna mjesta i budućnost programa.

Hrvatsko novinarsko društvo želi upozoriti kako bi gašenje N1 bio velik udarac ne samo za novinarsku profesiju i cijeli medijski sektor, nego i za demokraciju u Hrvatskoj.

Smatramo da je opstanak medija koji je potkraj prošle godine proslavio 10 godina postojana od iznimnog javnog interesa. Kroz sve ove godine kolegice i kolege s N1 Hrvatska zapravo su radili posao javnog medijskog servisa i otvarali prostor medijskog pluralizma te tako postali jedan od najvažnijih izvora ne samo nezavisnog novinarstva i profesionalnih standarda, nego i informiranja građana i građanki. Ako odu oni koji postavljaju pitanja, svi smo na gubitku.

HND podržava napore Sindikata novinara Hrvatske u borbi za radna prava kolegica i kolega s N1 te traži da se pronađe način za očuvanje ovog važnog medija čiji su nam novinari i novinarke svakodnevno pokazivali kako izgleda pravo novinarstvo i zbog čega  je ono važno.




Još iz kategorije Novinarstvo i mediji